کد خبر: 648548 A

سعیدی در نطق میان دستور:

نماینده مردم مبارکه در نطق میان دستور خود با اشاره به اوضاع اقتصادی گفت: مردم می‌توانند شرایط ید اقتصادی را به خاطر امنیت و ناموس تحمل کنند اما فساد را خیر تحمل نمی کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، زهرا سعیدی مبارکه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با بیان این که از همکاران نماینده مجلس برای تصویب طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان قدردانی می‌کنم، گفت:با انجام این مهم به وعده انتخاباتی خود برای توجه به مطالبات جوانان، پایبند بوده‌اند

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور ایالات متحده، بیان کرد:  گزافه‌گویی‌های رئیس جمهور و وزیر امور خارجه تازه کار آمریکا که علیه جمهوری اسلامی جنگ روانی به راه انداخته‌اند شدت گرفته اما آنها بدانند که ایران سرزمین شیرزنان و مهد دلاورمردان است که در ۴۰ سال گذشته در برابر دشمنان ایستادگی کرده‌اند و تنها خفت و خواری نصیب دشمنان جمهوری اسلامی شده است.

نماینده مردم مبارکه خاطر نشان کرد:شکستن کمر داعش با محوریت ایران توسط جبهه مقاومت کار کمی نبود، آمریکایی‌ها به دلیل ناامیدی از داعش میدان اصلی جنگ را از طریق اخلال در بازارها می‌خواهند دنبال کنند و فرماندهی جنگ را در اختیار وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار داده‌اند.

وی تاکید کرد: از مواضع رئیس جمهور حمایت می‌کنم و از ایشان درخواست دارم شخصاً ستاد مقابله به مثل تشکیل دهد. باید با راهبردی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به مصاف دشمنان رفت و در رده‌های مدیریتی از جوانان باانگیزه استفاده شود. از قوه قضائیه درخواست می‌کنم با دانه درشت‌ها و تروریست‌های اقتصادی برخورد قاطع کنند.

سعیدی مبارکه افزود: مردم می‌توانند شرایط بد اقتصادی را برای حفظ امنیت و ناموس تحمل کنند اما فساد و بی‌عدالتی را نمی‌توانند تحمل کنند؛ جسارتاً دیگر اطلاع‌رسانی مبنی بر بازداشت چند متخلف اقتصادی با عناوین الف یا ج برای مردم قابل قبول نیست بلکه مردم خواهان اقدام انقلابی، سریع و عادلانه هستند.

وی ادامه داد: شرایط به نحوی شده که احساس می‌شود فشارهای ۱۰ درصد روی دوش ۹۰ درصد از مردم است بنابراین باید کمک کرد از فشارهای اقتصادی مردم کاسته شود و در این راستا طرح مقابله با سوداگری بازار مسکن در دست اقدام است و امیدوارم طرح‌های دیگر در خصوص مبارزه با سوداگری در بازارهای مختلف نیز توسط همکاران نماینده مجلس پیگیری شود.

سعیدی مبارکه گفت: باید به موضوعاتی مانند کنترل گردش‌های مالی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی رسیدگی شود و دولت در این زمینه منتظر قانون نباشد، اینکه به جای پول به مردم چک ارائه می‌شود و بازارهای زیرزمینی به دلیل چک‌های حواله کرد راه افتاده که می تواند در وجه هر شخصی صادر شود می‌تواند تبعات نامناسبی داشته باشد چرا که دلالان با حساب‌های بانکی کار نمی‌کنند و با چک بازارها را به هم می‌ریزند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از وزارت نیرو به خاطر سوء مدیریت در خصوص مدیریت منابع آب انتقاد دارم چرا که مردم استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد را نباید به خاطر سوء مدیریت به جان هم انداخت بنابراین از وزارتخانه‌های کشور و نیرو و همچنین شورای عالی آب درخواست اجرای صحیح قوانین را دارم و نکته پایانی اینکه باید به مشکلات جاده‌ها و کنارگذر در حوزه انتخابیه‌ام رسیدگی شود

جاده چهارمحال و بختیاری مشکلات امنیت سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر