کد خبر: 648246 A

رئیس کل دادگستری استان تهران مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان تهران بعد از استماع مشکلات صنعتگران از صاحبان صنایع خواست یک نفر را به عنوان رابط و مشاور حقوقی انتخاب و به دادگستری استان معرفی کنند که مشکلات حقوقی و قضایی این مجموعه را ارائه دهند.

به گزارش ایلنا،‌ غلامحسین رئیس کل دادگستری استان تهران در نشست با مدیران، فعالان و صنعتگران شهرک صنعتی عباس آباد بر حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران تاکید کرد و گفت: با تمام توان و ظرفیت از کار، تولید، صنعت و اشتغال در جامعه و کشور حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

وی افزود: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان بخشی از حاکمیت و به عنوان تکلیف شرعی در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری وظیفه خود می‌دانیم که بیش از پیش در حوزه صنعت و تولید نقش حمایتی داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه جامعه به فعالیت شما نیاز دارد و شما نیز نیارمند حمایت ما هستید، اظهار داشت: به منظور حمایت و پشتیبانی از کار و تولید و صنعت اعلام آمادگی می‌کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: در کنار این حمایت و پشتیبانی انتظارات ما تولید با کیفیت و مرغوب است. مردم ما شایسته بهترین‌ها هستند و باید بهترین محصول و تولید را به آن‌ها ارایه دهیم و لذا انتظارمان این است که کار و تلاش بر محور سلامت و قانون باشد.

وی به استماع مشکلات صنعتگران مبنی بر قطع برق و خسارت به واحدها، کمبودآب، بی‌‌‌‌ثباتی شغلی و پلمب واحدهای صنعتی بدلیل بدهی بانک‌‌ها و... پرداخت و از صاحبان صنایع خواست یک نفر را به عنوان رابط و مشاور حقوقی انتخاب و به دادگستری استان معرفی کنند که مشکلات حقوقی و قضایی این مجموعه را به ما ارائه دهند.

این مقام قضایی در استان تهران افزود: سال گذشته از ناحیه ریاست قوه قضاییه دستورالعملی در رابطه با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در استان‌‌‌‌‌ها ابلاغ و تکالیفی برای دادگستری استان‌‌‌ها و اعضای این ستاد مقرر شد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی این ستاد حمایت از سرمایه گذاری، تولید، صنعتگران و کارآفرینان است، تصریح کرد: تحقق اهداف و برنامه های مندرج در این دستورالعمل به لحاظ نقش مجموعه های  صنعتی در تولید و اشتغال و مشکلاتی که با آن مواجه هستند ایجاب می کرد که از نزدیک از شهرکهای صنعتی تهران بازدید داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در یک نشست صمیمی مشکلات و انتظارات صنعتگران از دستگاه قضایی را شنیدیم و برای حمایت‌‌های قانونی از آنها تدابیر لازم اتخاذ و همچنین در جهت اقدامات حمایتی از این افراد تصمیمات خوبی گرفته شد که قطعا عملیاتی و اجرایی شدن آنها علاوه بر اینکه اعتماد جامعه صنعتگران به دستگاه قضایی، حاکمیت و نظام را تقویت می‌‌‌‌کند بلکه موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات و معضلات موجود در شهرک و برآورده شدن انتظارات قانونی آنها خواهد شد.

گفتنی است در این بازدید، برداره معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حجت‌‌‌الاسلام تمجیدی معاون قضایی  دادگستری استان تهران، اسماعیلی را همراهی کردند.

غلامحسین اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر