کد خبر: 647870 A

با تصویب بهارستان‌نشینان؛

با اکثریت آرا طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تصویب شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان ملت با اکثریت آرا به اصلاح طرح منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه اجرایی رای دادند. مقاماتی که از این قانون مستثنی می‌شوند عبارتند از  روسای سه قوا و معاون اول ، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان،  وزرا و نمایندگان مجلس و معاونان رئیس‌جمهور که می ‌وانند در دستگاه های اجرایی فعالیت کنند.

از ۲۲۰ نماینده حاضر در صحن علنی امروز ۱۹۴ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع تصویب شد.

ماده واحده- تبصره (۱) ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۲۰/۲/۱۳۹۵ به شرح ذیل اصلاح می شود:

تبصره ۱- به کارگیری بازنشستگان در سمت های مذکور در بندهای (الف)، (ب) و (ج) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ و همچنین به کارگیری بازنشستگان نیروهای مسلح با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا صرفاً در دستگاه متبوع خود مجاز است. بکارگیری بازنشستگان در وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد (۱%) از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفاً در وزاتخانه مذکور مجاز می‌باشد.

دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری، جانبازان بالای پنجاه درصد (۵۰%)، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندا شهدا از شمول این قانون مستثنی می باشند.

دستگاه‌های مشمول مکلفند ظرف مدت شصت روز از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون آن دسته از افرادی را که برخلاف مفاد این قانون به کار گرفته شده‌اند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند. افراد مذکور نیز باید در مهلت قانونی، از سمت و پست خود کناره‌گیری کنند. پرداخت هرگونه وجه پس از این مهلت از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است.

جلسه علنی دستگاه های اجرایی قانون وزارت اطلاعات وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر