کد خبر: 647809 A

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور:

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور تاکید کرد: با نگاه ویژه وزیر کشور و اهتمام معاونان و پیگیری دستورات ابلاغ شده دربهره‌گیری از ظرفیت زنان بسیار زودتر و بیشتر از حداقل هایی که برای دستگاههای اجرایی پیش بینی شده است، از توان و ظرفیت آنان برای حضور در عرصه‌های مدیریتی استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، ناصریان در مراسم تقدیر از بانوان نمونه وزارت کشور در جلسه عصر امروز شورای فرهنگی با حضور تنی چند از معاونان وزارت کشور و اعضای این شورا برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت گفت: برای تقدیر از بانوان نمونه، پیش از این شاخص‌هایی از سوی حوزه بانوان تدوین شد و در بررسی مشترکی میان دفتر امور زنان و خانواده، شورای فرهنگی و دبیرخانه این شورا مورد جمع بندی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه همه بانوان شاغل در وزارت کشور شایسته و قابل تقدیر هستند، اظهار داشت: تعدادی از این بانوان بر اساس شاخصهای تعیین شده، امتیازات بالاتری را همزمان در عرصه انجام وظایف کاری و در عین حال اهتمام واقعی به امر حجاب کسب کردند که امروز از آنها تقدیر می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع اضافه کرد: یکی از شاخص‌های توسعه انسانی در سیستم مدیریتی دنیا، حضور فعال زنان است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مرور حضور زنان در عرصه‌های مختلف پررنگ‌تر و فعال‌تر شده است. نگاه دولت تدبیر و امید و وزیر کشور در مجموعه کلان وزارت کشور به این حوزه نیز موجب شد شاخص هایی تعیین شود تا بتوانیم موضوع حضور زنان را پررنگ تر کنیم.

ناصریان افزود: حسب دستور رئیس‌‌جمهور و با توجه به قانون برنامه ششم توسعه که اختصاص ۳۰ درصد از پست‌های سرپرستی و مدیریتی به حوزه بانوان را پیش‌بینی کرده است، این موضوع از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ و مطالبه می‌شود.

وی با اشاره به سختگیری مدیران ارشد و میانی در انتخاب بانوان برای تصدی پست‌های مدیریتی در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با گفت و گوهایی که با مدیران انجام می شود، آن‌ها را به این باور برسانیم که در حوزه کاری خود باید از توان و ظرفیت بانوان و جوانان بیشتر استفاده شود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه براساس آمار مراجع اداری کشور، وزارت کشور در این حوزه موفق بوده است، اظهار کرد: در بخشداری‌ها از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شده و در سطح فرمانداری‌ها نیز گام‌هایی برداشته شده است.

ناصریان با اشاره به اینکه از معاونان وزیر نیز درخواست شده است تا مدیران کل و معاونان حوزه خود را با این نگاه انتخاب کنند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم که به تمام حوزه‌های وزارت کشور این نگاه را تعمیم دهیم.

وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر