کد خبر: 646556 A

رییس کل دادگستری مازندران:

رییس کل دادگستری استان مازندران با تاکید بر لزوم تکریم مراجعین در دستگاه قضایی، یادآور شد: صبر و شکیبایی از اصلی‌ترین ویژگی قضات است و قضات باید در برابر مراجعین صبر پیشه کنند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام تقوی‌فرد جایگاه قضایی  را مهم ارزیابی و عنوان کرد و افزود: قضات باید ابتدا جایگاه قضایی را درک و سپس به امر خطیر قضاوت ورود کنند.

وی همچنین بی ‌طرفی در امر قضاوت را یک اصل مهم خواند و اظهار کرد: بی ‌طرفی در امر قضاوت برای قاضی، اصلی مهم در عرصه قضاوت است.

رییس کل دادگستری استان با تاکید بر لزوم تکریم مراجعین در دستگاه قضایی، یادآور شد: صبر و شکیبایی از اصلی‌ترین ویژگی قضات است و قضات باید در برابر مراجعین صبر پیشه کنند.

وی همچنین در ادامه اظهارداشت: برخورد با مراجعین دردستگاه قضایی باید خوب و شایسته باشد. به طوری که مراجعین، دستگاه قضایی را پناهگاه خود بدانند.

این مقام قضایی به اهمیت نماز در کردار و رفتار انسانها اشاره کرد و گفت: همکاران قضایی و اداری باید همیشه با خواندن نماز آرامش الهی و روانی را حس کنند زیرا خواندن نماز آرامش فکری به انسان می‌دهد و کسانی که خداوند را در نظر داشته باشند به آرامش روحی رسیده و در کارهای خود موفق خواهند بود.

وی افزود: قضات اگر در صدور آراء مرتکب اشتباه شوند این امر در مراجع قضایی بالاتر قابل تجدید نظر می‌باشد ولی اگر در برخورد با مراجعین مرتکب اشتباه شوند  این امر قابل تغییر و اصلاح و تجدید نظرخواهی و جبران نیست و در ذهن مراجعین باقی می ماند و این امر زیبنده دستگاه قضایی نمی باشد.

رییس کل دادگستری استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر