کد خبر: 645737 A

قاسمی خبر داد:

سخنگوی وزارت خارجه از برگزاری گردهمایی سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هفته آینده در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی با اعلام این خبر گفت: نخستین سمینار سفرا و روسای نمایندگی‌‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت دوازدهم، هفته آینده پس از دیدار وزیر و مدیران وزارت امور خارجه و روسای نمایندگی‌‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با مقام معظم رهبری و حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی رییس‌‌‌جمهور آغاز به کار می‌‌‌کند. همچنین روسای قوای مقننه و قضاییه نیز با حضور در این گردهمایی سخنرانی خواهند کرد.

وی افزود: معاون اول رئیس‌‌جمهور و برخی از وزرا و دیگر مقامات اقتصادی نیز از جمله مهمانان و سخنرانان این گردهمایی تخصصی خواهند بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بررسی آخرین تحولات منطقه‌‌‌ای و بین‌‌‌المللی و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در قبال این تحولات در چارچوب «گسترش هدفمند دیپلماسی و ارتباطات خارجی» از محورهای اصلی نشست‌‌‌های سمینار است، اظهار داشت: علاوه بر کارگروه‌‌‌های طراحی شده برای انجام نشست‌‌های تخصصی و موضوعی، در تعدادی از جلسات این سمینار چند تن از وزرا و دیگر مقامات کشور حضور یافته و ضمن ایراد سخنرانی پیرامون موضوعات مهم منطقه‌‌‌ای و دیگر مباحث تخصصی تعیین‌‌شده برای این گردهمایی سراسری به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

قاسمی اضافه کرد: با توجه به اهمیت دیپلماسی اقتصادی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و با مد نظر قرار دادن شرایط جدید کشور و تحولات جهانی و لزوم توجه بیش از پیش به مباحث اقتصادی، بخش عمده‌‌‌ای از نشست‌‌‌ها،  تبادل نظرها و دیدارهای این سمینار در مقایسه با سمینارهای گذشته به موضوعات اقتصادی و نحوه تعامل سفارتخانه‌‌‌های ایران با بخش‌‌‌های خصوصی و دولتی کشور متوقف فیه و برقراری ارتباط با همتایان داخلی آنها به منظور مواجهه با شرایط جدید اختصاص خواهد یافت.

وزارت امور خارجه بهرام قاسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر