کد خبر: 645165 A

در بیروت؛

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی که به عنوان فرستاده ویژه رئیس‌‌ جمهوری اسلامی ایران به لبنان سفر کرده است، در ادامه دیدار با مسئولان لبنان با رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری در این دیدار با تشریح ابتکار عمل رئیس جمهوری اسلامی ایران در ارسال پیام برای روساء و رهبران کشورهای دوست و شرح مواضع ایران پس از خروج آمریکا از توافقنامه هسته‌‌‌ای گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول ماه‌های اخیر، مذاکرات فشرده‌‌‌ای را با شرکای برجام انجام داده و تنها در صورتی به حضور خود در این توافقنامه ادامه خواهد داد که طرف‌‌‌های دیگر برجام زمینه‌‌‌های لازم برای برخورداری کامل ایران از امتیازات و منافع این توافقنامه را فراهم کنند. 

وی همچنین در این دیدار گزارشی از تلاش‌‌‌های فشرده سیاسی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران‌‌‌های سوریه و یمن ارائه و بر اهمیت افزایش روابط و همکاری‌‌‌های درون منطقه‌‌‌ای تاکید کرد. 

نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز در این دیدار، ضمن حمایت از تلاش‌‌‌های سازنده ایران برای توافق با شرکای برجام، اعزام فرستادگان ویژه از سوی رئیس‌‌‌جمهور به کشورهای مختلف جهان، برای تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران را اقدامی به موقع و حکیمانه خواند. 

وی همچنین با اشاره به ضرورت حل و فصل هرچه سریعتر بحران‌‌‌های منطقه به ویژه بحران یمن بر نقش سازنده چنین تحولی در زمینه بهبود روابط و همکاری‌‌‌های منطقه‌‌ای تاکید کرد. 

نبیه بری ایران و لبنان حسین جابرانصاری حسین جابر انصاری جابری انصاری جابری‌انصاری حسین جابری انصاری حسین جابری‌انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر