کد خبر: 644713 A

رییس‌جمهور با قدردانی از حمایت و رهنمودهای رهبر انقلاب:

رئیس جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران، ضمن تشکر از حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت و استقبال از رهنمودهای ایشان، بر عزم جدی همه اعضای دولت در پیگیری کامل و اجرای این رهنمودها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه امروز دولت بار سنگین امید و اعتماد مردم برای حل مشکلات آنان را بر دوش دارد، همراهی همگان با دولت در شرایط خطیر کشور و مقابله موثر با دشمنان را ضروری دانست.

رئیس‌‌جمهور اظهار امیدواری کرد در پرتو توانمندی‌‌‌‌های ملی، عزم استوار مردم، مشارکت کامل بخش خصوصی و تلاش مجدانه دولتمردان، مسیر آینده روشن‌‌تر و منافذ نفوذ دشمن بسته خواهد ماند.

تصویب آیین‌نامه اجرایی مربوط به اختصاص اعتبار برای حمایت از طرح‌های اشتغالزا

هیات وزیران در ادامه آیین‌‌‌نامه اجرایی مربوط به اختصاص اعتبار و تسهیلات برای حمایت از طرح‌های تولیدی اشتغالزا را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

برنامه‌‌‌های مشمول این آیین‌‌‌‌نامه شامل رسته فعالیت‌‌‌های منتخب، بازسازی و نوسازی صنایع، تکمیل و راه اندازی طرح‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی نیمه‌‌‌‌تمام بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، اجرای طرح‌های صنایع کوچک و حمایت از توسعه خوشه‌‌‌های کسب و کار، بافت‌‌‌های فرسوده و طرح‌های حمل و نقل عمومی و ریلی از جمله جایگزینی خودروهای عمومی و ماشین‌‌‌آلات کشاورزی فرسوده، کارورزی جوانان و طرح‌های اشتغالزایی مناطق مرزی، گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی است. 

مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از منابع این آیین‌‌‌نامه صرف اعطای تسهیلات بابت تشویق و کمک به صادرات کالاها و خدمات غیرنفتی با اولویت محصولات نهایی و فعالیت‌‌‌های دانش‌‌بنیان خواهد شد.

همچنین به منظور تحریک تقاضای داخلی، دستگاه‌‌‌های اجرایی ذیربط موظف شدند گروه کالایی مشمول افزایش تقاضا برای خرید از کالاهای مصرفی بادوام، واسطه‌‌‌ای و سرمایه‌‌‌ای مشروط به خرید کالای تولید داخل را به همراه برنامه حمایت مالی از آنها از محل منابع مالی مرتبط، به تایید سازمان برنامه و بودجه کشور رسانده و دستورالعمل اجرایی آن را با همکاری این سازمان و بانک مرکزی تهیه کند.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر