کد خبر: 644707 A

بشار اسد در دیدار با جابری انصاری:

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی تاکید کرد:

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری  که در حال دیدار از منطقه است، امروز در دمشق با بشار اسد، رئیس‌‌‌جمهور سوریه دیدار و درخصوص آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه و هماهنگی‌‌‌‌های دو کشور در مرحله فعلی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. 

وی در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر جنوب سوریه و اعاده حاکمیت دولت این کشور بر بخش‌‌‌های وسیعی از استان‌‌‌های درعا و قنیطره، این پیروزی‌‌‌ها را به دولت و ملت سوریه تبریک گفت و اظهار داشت: در این شرایط و به موازات موفقیت‌‌‌های میدانی در روند رویارویی با تروریسم، مدیریت روندهای سیاسی برای پایان بحران سوریه ضروری است.

مذاکره‌کننده ارشد ایران در روند آستانه همچنین در این دیدار گزارشی از آخرین تحولات مذاکرات جاری درباره کمیته قانون اساسی سوریه ارائه کرد. 

بشار اسد،‌ رئیس‌‌‌جمهور سوریه نیز در این دیدار تصریح کرد: پیروزی بر تروریسم در بخش‌‌‌های عمده سرزمین سوریه، زمینه مناسب برای پیشرفت در روند سیاسی و پایان جنگ بر علیه سوریه را فراهم کرده است.

وی با اشاره به برخی تهدیدات داخلی و خارجی نسبت به روابط مستحکم بین دو کشور در طول چهار دهه اخیر، خاطرنشان کرد: این روابط علیرغم این تهدیدات همچنان روند تکاملی خود را طی خواهد کرد.

رئیس‌‌‌جمهور سوریه افزود: در دوره جنگ علیه سوریه و مبارزه سوریه با تروریسم، روابط استراتژیک دو کشور روزبه‌‌‌روز تقویت شد و این روابط که به مصلحت دو کشور و منطقه است، همچنان در عالی‌‌‌ترین سطح ادامه خواهد یافت. 

جابری انصاری نیز با اشاره به تجربه چهار دهه روابط و همکاری‌‌‌های موفق دو کشور و حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مقابله با تروریسم و مداخله خارجی در مرحله اخیر روابط، ابراز داشت: روابط دو کشور در سخت‌‌‌ترین مراحل در طول ۴۰ سال گذشته رو به گسترش بوده و بر اساس منافع مشترک دو ملت و ملت‌‌های منطقه و همچنین دیدگاه‌های راهبردی رهبران دو کشور ادامه خواهد یافت.

ایران و سوریه بشار اسد حسین جابرانصاری حسین جابر انصاری جابری انصاری حسین جابری انصاری حسین جابری‌انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر