کد خبر: 641207 A

با کمک جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)

طرح آبرسانی غدیر۲ که به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) انجام شد ، در منطقه ام‌الدبس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا، طرح آبرسانی غدیر۲،  با حضوردکتر اردکانیان وزیر نیرو وجمعی ازفرماندهان و مسئولین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و مدیران و مسئولین استان خوزستان در منطقه ام‌الدبس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این مرحله از طرح غدیر، آبرسانی به چهار شهر دارخوین، شادگان، خرمشهر و آبادان به صورت نهایی انجام شد.

سازمند مدیر پروژه طرح آبرسانی غدیر در گفت و گویی با ارائه روند اقدامات  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در اجرای این پروژه عظیم گفت:  قرارگاه طی ۱۰ ماه گذشته نسبت به تأمین بیش از ۱۸۰ هزار تن ورق فولادی و ساخت و پوشش بیش از ۱۴۰ کیلومتر لوله‌های فولادی با قطرهای مختلف ۱۸۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۴۰۰ میلیمتر با به‌کارگیری تمامی کارخانجات لوله‌سازی و پوشش کشور اقدام نموده است .

وی افزود: در حال حاضر ۱۰۲ کیلومتر از این خط لوله در خط انتقال آب ۲۰۰۰ میلیمتر محدوده ارتفاعات ام‌الدبس تا آبادان و خرمشهر به همراه نصب شیرآلات و اتصالات مورد نیاز (نصب بیش از ۲۳۰ عدد شیر هوا و شیر قطع و وصل به قطر ۲۰۰۰ میلیمتر) انجام شده است.

سازمند تصریح کرد: با توجه به شرایط سخت جوی منطقه و گرمای طاقت‌فرسای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد که دمای هوا در حین جوشکاری داخل لوله‌ها حدود ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد، کار به صورت شبانه‌روزی انجام شد و این پروژه با این حجم و زمان در نوع خود بی‌نظیر بود.

طرح آبرسانی غدیر۲
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر