کد خبر: 641155 A

حجت‌الاسلام تقوی‌فرد خبر داد؛

رئیس کل دادگستری مازندران از ورود بیش از ۱۲ هزار فقره پرونده طی ۳ ماه نخست سال جاری به دادگاه تجدید نظر استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمد علی تقوی‌فرد، در خصوص آمار ورودی پرونده های تجدید نظر دادگستری کل استان بیان داشت: ۱۲ هزار ۱۱۳ فقره پرونده در ۳ ماه نخست سال جاری به دادگاه تجدید نظر استان وارد شده و از این تعداد ۱۱ هزارو ۹۵۹ فقره پرونده مختومه شده است.

این مقام قضایی با بیان اینکه دادگستری مازندران نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۶ با افزایش ورودی پرونده روبرو بوده است، ادامه داد: از مجموع تعداد پرونده های تجدید نظر استان، ۴۴۱  فقره پرونده ورودی ۳ ماهه مربوط به شعبه یک کیفری استان بوده که ۴۹۸ فقره از آن مختومه شده است؛ بطوری که تعدادی از پرونده از سال های قبل نیز با همت و تلاش همکاران قضایی در استان با در نظر گرفتن کمبود نیروی قضایی و اداری منجر به صدور رای گردیده است.

حجت الاسلام تقوی فرد در مورد اتهام های مطرح شده در شعبات استان نیز اظهار کرد: بیشترین جرایم مربوط به توهین به اشخاص عادی، سرقت، ضرب و جرح، تهدید، ایراد صدمه غیر عمدی، تخریب و کلاهبرداری بوده است.

حجت الاسلام تقوی فرد یاد آور شد: برای اینکه بتوانیم در جهت کاهش جرایم در کشور گام مثبت برداریم باید بکوشیم تا آموزه های اخلاقی اسلام، انسان را در مسیر حق، درستی، راستی، صداقت، امانت داری، عدالت، مهربانی و همه خصیصه های انسانی قرار می دهد را نهادینه کنیم که این امر نیاز به همت و تلاش تمامی مسئولین کشوری را می طلبد.

رییس کل دادگستری استان مازندران  با تاکید بر اینکه اسلام دین مهرورزی است، یادآور شد: ما باید سعی کنیم تا فرهنگ صلح و سازش را در تمام کشور بالاخص در میان مردم ترویج دهیم که این امر با همکاری و همدلی میسر خواهد بود.

حجت‌الاسلام تقوی‌فرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر