کد خبر: 640909 A

سخنگوی وزارت خارجه دولت اوباما ضمن تکذیب ادعای یکی از نمایندگان مجلس ایران و رییس‌جمهور آمریکا نوشت: ترامپ به روایت یک ایرانی تندرو دامن زده و به خودش زحمت بررسی صحت موضوع را نداده است.

به گزارش ایلنا «جان کربی» سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا در دولت «اوباما» به ادعای «ترامپ» و «ذوالنور» درباره اعطای شهروندی آمریکا به ۲۵۰۰ ایرانی در زمان مذاکره هسته‌ای واکنش نشان داد.

«کربی» در توییتر خود نوشت: (این خبر) غلط است.

وی افزود: «مطمئن نیستم کدام یک مشکل‌سازتر است... این که رئیس‌جمهور عامدانه به روایت یک ایرانی تندرو دامن زده یا اینکه حتی با افراد نزدیکش هم صحت این موضوع را بررسی نکرده است. »

«کربی» خطاب به «ترامپ» گفته: «هزینه‌اش فقط یک تماس تلفنی بود.»

Untitled

به گزارش ایلنا، در پی اظهار نظر مجتبی ذوالنور رییس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی که گفته بود : «آقای اوباما در جریان بحث برجام تصمیم گرفت به آقایان حال بدهد، به ٢٥٠٠ نفر از ایرانیان تابعیت اعطا کرد و برخی آقایان و مسوولان با یکدیگر مسابقه گذاشتند که فرزندانشان جزو این ٢٥٠٠ نفر باشند.»، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در توییتی این ادعا را تکرار کرده و نوشت: در زمان اوباما و در طول مذاکرات وحشتناک هسته ای با ایران به ۲۵۰۰ ایرانی تابعیت آمریکایی داده شده که در میان آنها برخی مقامات دولتی نبوده اند. این (فاجعه) چقدر بد و بزرگ است؟

 

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جان کربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر