کد خبر: 639694 A

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در همه حوزه ها و همچنین حوزه بهداشت و درمان نباید کالاهای غیرضروری را وارد کنیم هرچند که امید داریم با نظارت کمیسیون بهداشت بحث سلامت را با توجه به منابع ارزی و نوع واردات و تولید نیازمندی‌های عرصه بهداشت و درمان به بهترین نحو صورت بگیرد.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون بهداشت گفت: امروز در جلسه کمیسیون بحث تخصیص ارز برای تجهیزات پزشکی و درمانی مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه بررسی کردیم که چه میزان ارز برای این حوزه تخصیص داده شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون بررسی شد که این ثبت سفارش‌ ها در حوزه تجهیزات پزشکی و درمانی آیا به اختیار وزارت بهداشت درآمده است یا اینکه در حوزه‌های مختلف ازجمله بازار ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی کمبودهایی داریم، گفت: برای آینده بهداشت و درمان کشور و تامین ارز در این باره ارزیابی و مقرر شد که تامین کالاهای مصرفی بیمارستان‌ها به سازمان نظام دارویی که ثبت سفارش ها را انجام داده و به شرکت‌هایی که در این حوزه توانمندی دارند سپرده شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلسه کمیسیون تاکید شد که پس از تخصیص ارز نظارت‌ها را ادامه دهند و مخصوصا در حوزه قیمت‌گذاری نظارت کنند و تخصیص ارز، واردات و قیمت‌گذاری‌ها به نحوی باشد که در مسیر نیاز کشور استفاده شود.

قربانی افزود: در همه حوزه‌ها و همچنین حوزه بهداشت و درمان نباید کالاهای غیرضروری را وارد کنیم هرچند که امید داریم با نظارت کمیسیون بهداشت بحث سلامت را با توجه به منابع ارزی و نوع واردات و تولید نیازمندی‌های عرصه بهداشت و درمان به بهترین نحو صورت بگیرد.

کمیسیون بهداشت و درمان تخصیص ارز تامین تجهیزات پزشکی و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر