کد خبر: 639426 A

مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا:

مشاور امنیت ملی دولت سابق آمریکا به ادعای رئیس‌جمهوری این کشور درباره وجود اختلال و عدم کارکرد درست ایران و ونزوئلا که منجر به افزایش قیمت نفت شده واکنش نشان داد و گفت که این قیمت‌ها در اثر اختلال و عدم کارکرد درست تصمیم‌های کاخ سفید است نه ایران.

به گزارش ایلنا، «کالین کال» مشاور امنیت ملی معاون اول رییس‌جمهوری سابق آمریکا به اظهارات «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا در خصوص افزایش قیمت‌های نفت در بازارهای جهانی در اثر کاهش صادرات نفت ایران واکنش نشان داد.

کال نوشت: «جهت ثبت در تاریخ: افزایش قیمت نفت ارتباطی به آشفتگی و عدم کارکرد درست در ایران ندارد بلکه به دلیل آشفتگی و عدم کارکرد درست تصمیم‌های خود ترامپ در اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران و نقض توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است.»

 

S

رییس جمهوری آمریکا در توییتر خود از تماس تلفنی با ملک سلمان پادشاه عربستان خبر داده و گفته بود: «با ملک سلمان پادشاه عربستان گفت‌وگو کردم و به او توضیح دادم که به دلیل آشفتگی و عدم کارکرد درست ایران و ونزوئلا، من از عربستان می‌خواهم که تولید نفتشان را شاید تا دو میلیون بشکه در روز بالا ببرند تا تفاوتی ایجاد شود. قیمت ها بسیار بالاست! او هم پذیرفت.»

 

 

دونالد ترامپ خروج آمریکا از برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر