کد خبر: 639394 A

سردار شکارچی خبر داد:

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از پهلوگیری یک کشتی آمریکایی حامل مواد شیمیایی در سواحل منطقه خبر داد و تاکید کرد: آمریکایی‌ها به روش‌های خطرناکی برای حضور درعراق و سوریه متوسل شده‌اند.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ ابوالفضل شکارچی در گفت‌وگویی از پهلوگیری یک کشتی آمریکایی حامل مواد شیمیایی در سواحل یکی از کشورهای منطقه خلیج فارس خبر داد و گفت: این کشتی به تازگی با اسکورت یک فروند ناوشکن آمریکایی وارد منطقه شده است.

وی ادامه داد: بررسی سوابق کشتی آمریکایی Cape Ray نشان می‌‌‌‌دهد این کشتی در سواحل مناطقی همچون عراق و سوریه که آمریکائی‌ها تاکنون به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی دست به اقدامات نظامی زده‌‌‌‌اند، حضور داشته‌‌‌اند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شناور امریکایی حامل مواد شیمیایی با هدف انتقال این مواد به بخش‌‌‌‌هایی از عراق و سوریه وارد منطقه شده است، به عواقب احتمالی اقدام آمریکایی‌ها هشدار داد و اظهار داشت: آمریکایی‌‌‌ها پس از تحمل شکست‌‌‌‌های پی در پی در جبهه مقاومت، اکنون به روش‌‌‌های خطرناکی برای تداوم حضور در عراق و سوریه متوسل شده‌‌‌‌اند تا حضور نامشروع خود را در منطقه توجیه کنند.

این در حالی است که پیش از این آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای آنها با استفاده از چنین روش‌‌‌‌‌هایی در ادعاهایی که هرگز ثابت نشد، دولت اسد را به حملات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی این کشور متهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردند.

افشای این خبر نشان می‌‌‌‌‌دهد که پیش از این نیز حملات شیمیایی در مناطقی از عراق و سوریه با هدایت و طراحی آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

شکارچی اضافه کرد: اطلاعات دقیقی از مشخصات کشتی آمریکایی از جمله تعداد خدمه و مواد شیمیایی حامل آن در اختیار است که در آینده جزئیات و اهداف این شناور آمریکایی منتشر خواهد شد.

سردار سرتیپ ابوالفضل شکارچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر