کد خبر: 639388 A

با رای نمایندگان؛

ماده ۱۲ لایحه حفاظت از خاک تصویب شد، در ماده ۱۲ آمده است که وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت از محیط زیست حسب مورد مکلفند با همکاری دستگاههای اجرائی ذیربط نسبت به تهیه و اجرای طرح بازسازی خاک در مناطق تخریب یافته و آلوده شده ناشی از حوادث طبیعی غیر مترقبه اقدام نمایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان  در بررسی ماده ۹ و ۱۲ و ۱۳ لایحه حفاظت از خاک تکالیف وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست در خصوص اجرای طرح بازسازی خاک در مناطق تخریب یافته و آلوده شده ناشی از حوادث طبیعی غیرمترقبه موافقت کرد.در ماده ۱۲ آمده است که وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت از محیط زیست حسب مورد مکلفند با همکاری دستگاههای اجرائی ذیربط نسبت به تهیه و اجرای طرح بازسازی خاک در مناطق تخریب یافته و آلوده شده ناشی از حوادث طبیعی غیر مترقبه اقدام نمایند.

ماده ۱۳ این لایحه با موافت ۱۲۷ نفر از نمایندگان و مخالفت ۲۷ نفر و با ۳ رای ممتنع تصویب شد.

براساس ماده ۱۳ لایحه مذکور بهره برداران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و معدنی که در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و شهرکها و نواحی صنعتی فعالیت می کنند، مکلف به رعایت مفاد این قانون می باشند.

تبصره ۱- مدیران سازمان های مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی موظفند در مواردی که آلودگی یا تخریب خاک از سوی سازمان یا وزارت به آنها اعلام می شود، آلودگی و تخریب را در چهارچوب مفاد این قانون برطرف نموده و گزارش اقدامات را حسب مورد به سازمان یا وزارت ارسال کنند.

تبصره ۲- شرکتهای خدمات شهرکها و نواحی صنعتی موضوع ماده (۵) قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکهای صنعتی مصوب ۳۱/۰۲/۱۳۸۷ همکاری لازم را حسب مورد با سازمان یا وزارت در اجرای مفاد این قانون به عمل می آورند.

ماده ۹ این لایحه نیز با ۱۴۴ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف، ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در جلسه برای بررسی بیشتر به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ارجاع شد.

 

 

لایحه حفاظت از خاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر