کد خبر: 638856 A

آیت‌الله نوری همدانی:

آیت الله نوری همدانی بر لزوم حفظ و ارتقای توان عملیاتی در مقابل دشمنان تاکید کرد و گفت: باید در دنیای کنونی آمادگی خود را از جهات مختلف حفظ کنیم تا بتوانیم با دشمنان مختلف مقابله کنیم و خداوند نیز یاری دهنده مسلمانان است.

به گزارش ایلنا، آیت الله نوری همدانی امروز در دیدار رئیس سازمان پدافند غیرعامل که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با اشاره به تاکیدات قرآن در زمینه حفظ آمادگی در مقابل دشمنان گفت: در قرآن کریم تاکید فراوانی شده است که مسلمانان در برابر دشمنان آماده باشند  و این آمادگی را برای مقابله با دشمنان حفظ کنند.

وی در ادامه به سخنانی از رسول اکرم(ص) پرداخت و افزود: پیامبر اسلام(ص) در حدیثی می‌فرماید که تمام خیر و خوبی ها در قدرت نظامی است  و قدرت اسلامی به جز وجود قدرت نظامی محقق نمی‌شود و از همین جهت حفظ قدرت نظامی بسیار با اهمیت است.

وی بیان کرد: نباید فراموش کنیم که چند نوع آمادگی وجود دارد؛ اولین آمادگی که باید حفظ شود، آمادگی تجهیزاتی است که در دنیای کنونی باید از این لحاظ قدرتمند باشیم.

وی اظهار کرد: دومین آمادگی از لحاظ مهارتی است و باید مهارت های مختلف را کسب کرد و سومین آگاهی، آگاهی اطلاعاتی است و باید دشمن را زیر نظر بگیریم تا از نقشه‌های دشمن آگاه شویم و با آن مقابله کنیم.

آیت الله نوری همدانی یادآور شد: آمادگی فرهنگی و دینی بسیار مهم است و کشور اسلامی از این جهت یک نقطه قوت نسبت به کشورهای دیگر دارد و اعتقادی که به اسلام و مبانی دینی در این کشور وجود دارد، در هیچ کجا دیده نمی‌شود.

وی بر لزوم حفظ و ارتقای توان عملیاتی در مقابل دشمنان تاکید کرد و گفت: باید در دنیای کنونی آمادگی خود را از جهات مختلف حفظ کنیم تا بتوانیم با دشمنان مختلف مقابله کنیم و خداوند نیز یاری دهنده مسلمانان است.

وی اظهارکرد: اسلام دین فرهنگ و جهاد است؛ صدا و سیما باید با سازمان پدافند غیرعامل، هماهنگ باشد و دغدغه‌های مختلف در صداوسیما منعکس شود تا مردم بدانند و آگاه باشند.

آیت‌الله نوری همدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر