کد خبر: 638741 A

ولد الشیخ در دیدار سفیر ایران اعلام کرد:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در نواکشوت روز چهارشنبه ششم تیر ماه با وزیر امور خارجه موریتانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که در فضای صمیمی انجام شد، اسماعیل ولد الشیخ، وزیر امور خارجه موریتانی آمادگی خود را برای توسعه روابط خوب و سازنده با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

در این ملاقات که به عنوان معارفه و تبریک انتصاب وزیر امور خارجه موریتانی انجام شد، ولد الشیخ با اشاره به مشترکات دینی و اجتماعی ایران و موریتانی گفت: ملت موریتانی از ابتدا نهضت امام خمینی را با علاقه و اهتمام پیگیری می‌کردند و از آنجا که بر ولی خدا بودن امام خمینی باور داشتند، توفیق ایشان را حتمی می‌دانستند.

وی همچنین بر موضع مشترک دو کشور در قضیه فلسطین و برخی موضوعات مهم جهان اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: داشتن یک رابطه خوب و سازنده با جمهوری اسلامی ایران یک تصمیم حاکمیتی موریتانی است و رئیس‌‌‌‌‌‌‌جمهور و دولت برای این رابطه و استمرار آن اهمیت زیادی قائل هستند.

وزیر خارجه موریتانی با اشاره به دو بار سفر خود به تهران تصریح کرد: شخصا شاهد عظمت ملت ایران بودم که توانسته‌اند تحریم‌ها و محدودیت‌ها را تبدیل به فرصت کرده و به چنین جایگاهی برسند.

ولد الشیخ با اشاره به پیشرفت علمی و صنعتی کشور و پروژهای عظیمی که از نزدیک مشاهده کرده است، خاطرنشان کرد: موریتانی با توجه به نیازهای خود از هر گونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند.

وی با امیدواری نسبت به دیدار و گفت‌وگو با ظریف در آینده نزدیک، از پیام تبریک وزیر امور خارجه ایران تشکر و بهترین سلام‌ها و درودهای خود را به وی تقدیم کرد.

اسماعیل ولد الشیخ محمد عمرانی ایران و موریتانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر