کد خبر: 638336 A

رئیس سازمان تعزیرات مطرح کرد:

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، تقارن انعقاد تفاهم‌نامه با هفته قوه قضاییه را مبارک دانست و آن را فرصت مغتنمی برای سازمان تعزیرات و معاونت منابع انسانی برشمرد.

به گزارش ایلنا، جمال انصاری با اشاره به مشابهت بسیار زیاد میان کار سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاه قضا گفت: با وصف اینکه سازمان در زیر مجموعه وزیر دادگستری است و قوه قضاییه خط مشی کلیه دادگستری‌ها را ترسیم می‌کند، به همین دلیل، حجم قابل توجهی از امور کاری ما در سطح کشوری با دستگاه قضا گره خورده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ قاضی دادگستری در کل کشور در موارد متعددی از جمله پرونده‌های قاچاق و تصمیمات تبدیلی با ما همکاری می‌کنند. این همکاری و ارتباط ضابطه‌ای - قانونی و تکلیفی - اختیاری ایجاب می‌کرد که ما بتوانیم ظرفیت‌های ارتباطی خود را در حوزه آموزش هم ارتقاء دهیم.

رئیس سازمان تعزیرات اضافه کرد: قوه قضاییه توانمندی‌های بسیاری در بخش‌های مختلف خصوصاً در معاونت منابع انسانی دارد و در کارهای علمی و پژوهشی توفیقات زیادی داشته است.

انصاری ادامه داد: بر این اساس، سازمان به جهت اشتراکات بین این دو نهاد علاقه‌مند توسعه ارتباط تشکیلاتی بود و تصمیم گرفت در جهت ارتقای دانش همکاران اداری و شعبه‌ای خود تفاهم‌نامه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: شاه‌‌‌بیت این تفاهم، ظرفیت‌های قوه قضاییه در معاونت منابع انسانی در حوزه ارتقاء نیروی انسانی است که مهم‌ترین داشته یک سازمان است و زمینه‌ساز ارتقای امور آموزشی و کلیت سازمان خواهد بود.

معاون وزیر دادگستری با بیان اینکه در گذشته، ارتباطات ما در حوزه آموزش ضابطه‌مند نبوده اما وجود داشته اظهار داشت: این تفاهم‌‌‌نامه بر آن است که این رابطه را منسجم و مدیریت کند و این فرصت برای ما فرصت استثنایی است که می‌توان از این ظرفیت در سطح کشوری استفاده کرد و این قابلیت وجود دارد که به استحکام تصمیمات مرتبط با دستگاه قضا و حتی تصمیمات مستقل ما کمک ‌کند.

انصاری افزود: این تفاهم‌نامه سرآغاز سرفصل خوبی برای ماست و می‌تواند پیکره انسانی ما را با قوه قضاییه تعمیق دهد و موجب شود داشته‌های حداقلی ما از داشته‌های حداکثری قوه قضاییه بهرمند شود و فکر می‌کنم هرچه جلوتر برویم بهتر می‌توانیم تشکیلات ارتباطی خودمان را در زمینه اقداماتی که در سیاست‌های حکمی و اجرایی با هم گره خورده است را تقویت کنیم.

وی ضمن تشکر از دیدگاه معطوف و خوب معاونت منابع انسانی آن را فرصت مغتنمی شمرد و تصریح کرد: سازمان تعزیرات حکومتی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا از این فرصت مغتنم بهرمند شود.

جمال انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر