کد خبر: 637448 A

روحانی در تماس تلفنی با اردوغان اعلام کرد:

رئیس‌‌‌‌‌جمهور روابط و همکاری‌های ایران و ترکیه را در بخش‌های مختلف توسعه‌‌‌‌یافته و روبه گسترش دانست و بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور در راستای توسعه بیش از پیش و همه‌جانبه مناسبات تهران- آنکارا تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جمهور ترکیه، با تبریک پیروزی مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری و کسب رای اعتماد مردم ترکیه گفت: برگزاری انتخابات با شکوه و همراه با آرامش و امنیت کامل در ترکیه موجب خوشحالی دولت و ملت ایران است.

وی شرکت گسترده مردم ترکیه در این انتخابات را نشان از آگاهی آنان در مقطع حساس منطقه و جهان دانست و اظهار داشت: مردم ترکیه با برگزاری انتخاباتی با شکوه به دنیا نشان دادند در کشوری اسلامی قادرند مردم‌سالاری را به بهترین شکل برقرار و اجرا کنند.

رئیس‌‌‌‌جمهور اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در دوران جدید با اهتمام و جدیت بیشتر در مسیر گسترش روابط و تسریع در اجرای توافقات تهران - آنکارا گام بردارد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌‌‌‌جمهور ترکیه نیز در این تماس تلفنی با تشکر از پیام تبریک روحانی و با تشریح روند برگزاری انتخابات در ترکیه، بر تلاش در راستای توسعه و گسترش بیش از پیش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تهران - آنکارا تاکید کرد.

وی اظهار امیدواری کرد در دوره جدید، همکاری و همبستگی ایران و ترکیه بیش از پیش و تا دستیابی به اهداف مدنظر و اجرای کامل توافقات و همکاری‌های فیمابین گسترش و تداوم یابد.

ایران و ترکیه حسن روحانی رجب طيب اردوغان روابط ایران و ترکیه رابطه ایران و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر