کد خبر: 637355 A

اقدام شب گذشته هواداران تیم ملی ایران در روسیه در مقابل هتل محل اقامت بازیکنان فوتبال پرتغال و ایجاد مزاحمت برای زمان استراحت آنها توسط ایرانیان با واکنش رسانه‌های جهان همراه بود.

به گزارش ایلنا، پایگاه خبری «میرر» در گزارشی با انتشار ویدئویی که «کریستینو رونالدو» را پشت پنجره اتاق هتل نشان می‌داد، نوشت: این کاری است که رونالدو از پنجره اتاق هتلش انجام داد در حالی که هواداران ایرانی با شیپور سعی داشتند، مانع خواب او شوند.

Untitled

پایگاه خبری «گیم یی‌تو» هم در گزارشی نوشت: هواداران ایرانی سعی داشتند مانع خوابیدن بازیکنان پرتغال شوند.

این رسانه در گزارش خود با اشاره به جمع شدن عده‌ای ایرانی در مقابل هتل محل اقامت بازیکنان پرتغال در شهر سارانسک روسیه نوشت: آنها امیدوار بودند مانع خواب بازیکنان تیم حریف ایران شوند.

پرتغال قرار است امروز ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت محلی در آخرین بازی از «گروه بی» مقابل ایران به زمین برود.  

این رسانه نوشت: تاکتیک مشابه کاری که طرفداران ایرانی در آماده‌سازی بازیکنان تیم مقابل انجام دادند، توسط هواداران تیم‌های مختلف فوتبال استفاده شده است. این بار «رونالدو» هدف اصلی هواداران ایران بود و کاپیتان مجبور به مداخله شد. او پشت پنجره رفت و با ژستی که گرفت از هواداران خواست صدایشان را پایین بیاورند تا او بتواند بخوابد.

«دیلی میل» انگلیس هم در گزارشی با اشاره به این واقعه نوشت: «رونالدو» مجبور شد پشت پنجره هتل بیاید و هواداران ایرانی را که بیرون کمپ پرتغال سعی داشتند مانع از خواب بازیکنان قبل از بازی حیاتی روز بعد شده بودند را ساکت کند. 

این رسانه انگلیسی نوشت: هواداران ایران همه سعی‌شان را کردند تا مانع از خواب «رونالدو» در شب قبل از بازی با ایران شوند. اینکه آیا این کار جواب داده یا نه پس از نتیجه بازی امروز مشخص خواهد شد.

«دیلی میل» نوشت: در حالی که هواداران ایرانی فریاد می‌زدند رونالدو مجبور شد پشت پنجره اتاق هتل آمده و با اشاره انگشت آنها را دعوت به سکوت کند. اقدام رونالدو با بی‌توجهی مواجه شد و هواداران تا پاسی از شب به فریاد زدن ادامه دادند و امیدوارند اقدامشان بیهوده نباشد. 

این رسانه نوشت: این حرکتی از سر ناامیدی بود؛ چرا که ایرانیان ممکن است به دور دوم جام جهانی صعود نکنند. اولین بازی آنها در این جام با پیروزی بر مراکش به پایان رسید و آنها با این پیروزی  به صدر گروه B صعود کردند. الان ایران می‌داند که تنها در صورت پیروزی بر پرتغال قادر به صعود به مرحله بعد خواهد بود در نتیجه امیدوارند که اقدام یکشنبه شب آنها به اندازه کافی برای پیروزی آنها مثمرثمر بوده باشد.

«عرب‌نیوز» هم در گزارشی به حرکت شب گذشته هواداران ایرانی در روسیه اشاره کرد و نوشت: پلیس سارانسک گفته آنها اولین تماس را در رابطه با این سروصداها ساعت ۱۱ شب یکشنبه دریافت کردند.  این موج اول حضور هواداران ایرانی در مقابل هتل محل اقامت پرتغالی‌ها بوده است. موج دوم  که تا چندین ساعت هم ادامه داشت در پی آن ایجاد شد. پلیس در این زمان اقدام به بستن مسیرها کرد اما خیابان اصلی در امتداد هتل همچنان باز بود و هواداران ایرانی از این ناحیه با جمعیت کمتری به کار خود ادامه دادند. 

«ای اس پی ان» هم در گزارشی نوشت: صدای هواداران ایرانی به تدریج به قدری زیاد شد که رونالدو مجبور شد پای پنجره آمده و با اشاره دست از آنها بخواهد صدایشان را کم کنند. او از اشاره بین‌المللی که نشان‌دهنده «ما میخواهیم بخوابیم» بود خطاب به هواداران استفاده کرد. او در پایان از نشان تشکر هم استفاده کرد. آنها باید حواسشان باشد که دفعه بعد «گوش‌گیر» همراه داشته باشند. 

«اسکای اسپرت» هم در این باره نوشت: ایرانی‌ها در حالیکه بوق و ووزولا و درام‌های بزرگ به همراه داشتند بیرون هتل محل اقامت رونالدو جمع شدند و به نظر می‌رسید زمانی که کاپیتان تیم پرتغال با اشاره دست از آنها خواست که ساکت باشند تا بتواند بخوابد، آنها به هدفشان رسیده بودند.

«پایگاه خبری مارکا» هم در گزارشی اقدام رونالدو از پشت پنجره اتاق هتل را اقدامی مودبانه خواند که با تشویق مردم هم مواجه شد اما هواداران به درخواست او توجهی نکردند و به سر و صدا ادامه دادند. 

کریستیانو رونالدو جام جهانی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر