کد خبر: 636691 A

ادعای جدید وزیر خارجه آمریکا؛

وزیرخارجه آمریکا در تازه‌ترین ادعای خود گفت: سرنوشت توافق هسته‌ای ایران هرچه باشد، تهران نباید به سمت سلاح هسته‌ای برود.

به گزارش ایلنا به نقل از «رویترز»، «مایک پومپئو» روز شنبه در ادعایی بی‌اساس به ایران هشدار داد که نباید به سمت بمب اتم برود وگرنه با خشم همه جهان مواجه خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که امیدوار است هرگز لازم نباشد آمریکا اقدامی نظامی علیه یک کشور داشته باشد.

«پومپئو» در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی مدعی شد: «سرنوشت توافق هسته‌ای ایران هرچه باشد، تهران نباید به سمت سلاح هسته‌ای برود.»

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: امیدوارم ایران متوجه باشد که اگر برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد خشم همه جهان را در پی خواهد داشت. اگر آنها چرخش سانتریقیوژهایشان را از سر بگیرند، اگر حرکت به سمت بمب اتم را شروع کنند، این چیزی است که از نظر همه جهان غیرقابل قبول است و ما مسیر آن را متوقف خواهیم کرد. من فکر نمی‌کنم این به نفع ایران باشد.

وی مدعی شد که با این حال درباره یک اقدام نظامی حرف نمی‌زند و زمانی که از خشم صحبت می‌کند منظورش اقدام نظامی نیست. 

پومپئو گفت: « منظور من از خشم، رسوایی اخلاقی و قدرت اقتصادی است که آنها را زمین خواهد زد. منظور من این است. من درباره اقدام نظامی حرف نمی‌زنم. واقعا امیدوارم این اتفاق رخ ندهد. این به نفع هیچ‌کسی نیست.»

وی درمورد اینکه آیا آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به هرکاری دست خواهد زد مدعی شد: «رییس جمهور ترامپ در این مورد که ایران قادر به دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست، شفاف بوده است.»

رویترز مایک پومپئو خروج آمریکا از برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر