کد خبر: 634160 A

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران گفت: مشکل زباله از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه های استان مازندران است.

به گزارش ایلنا، سید یونس حسینی عالمی در این خصوص اظهار کرد: بازدید‌های متعددی از مراکز دفن زباله در شهرستان‌های مختلف انجام شده و باید برای جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

وی افزود: زمینی به مساحت حدود 38 هکتار در شهرستان آمل برای احداث کارخانه زباله‌سوز درنظر گرفته شده و در شهرستان ساری نیز احداث کارخانه زباله‌سوز در حال اتمام است ولی برخی از تجهیزات آن کامل نشده است.

حسینی عالمی در خصوص سایت بابل برای تصفیه شیرابه‌ها و پساب‌های زباله در این شهر گفت: طرح‌هایی برای حل این مشکل از سوی دانشگاه نوشیروانی بابل ارائه شده ولی هنوز نتیجه مطلوب در این راستا حاصل نشده است.

وی ادامه داد: در ارتباط با مشکل زباله باید زمین مناسب برای دفن زباله تحویل شهرداری شود تا نسبت به دفع آن اقدام گردد.

حسینی عالمی اظهار کرد: دولت بودجه خوبی برای سایت آمل، ساری و بابل در نظر گرفته و این زمینه را برای مدیران اجرایی فراهم می کند که فعالیت جدی در این خصوص داشته باشند.

این مقام قضایی با بیان اینکه در حال حاضر نمی‌توانیم روش دفع زباله فعلی را تایید کنیم، افزود: تلاش‌های بسیاری در این زمینه شده که لازم است سرعت بیشتری بگیرد و مدیران اجرایی تلاش بیشتری در این راستا داشته باشند، تا مردم نتایج آن را مشاهده کنند.

مشکل زباله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر