کد خبر: 633155 A

از دقایقی پیش؛

نشست کارشناسی توسط اعضای هیات اعزامی از کشورمان با همتایان آنان از آفریقای جنوبی در محل وزارت امور خارجه این کشور از دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، این مذاکرات در قالب چهار گروه کارشناسی در بخش‌های مختلف اقتصادی، تجاری و مالی تشکیل یافته است.

این نشست ابتدا توسط Anil Sooklal معاون مدیرکل بخش خاورمیانه و آسیای وزارت امور خارجه آفریقای جنوبی و غلامرضا انصاری، معاون امور اقتصادی وزارت خارجه کشورمان افتتاح شد و گروه‌های کارشناسی تعیین شده و هم‌‌‌اکنون مشغول مذاکره با یکدیگر هستند. 

این هیات سیاسی و اقتصادی از روز گذشته به همراه ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در آفریقای جنوبی حضور دارند. ظریف روز گذشته اعلام کرد که در این سفر بسته همکاری‌ها با آفریقای جنوبی تهیه خواهد شد.

در مذاکرات کارشناسی که در چارچوب همکاری‌های اقتصادی دوجانبه در حال انجام است، مسائلی همچون تسهیل صدور روادید برای اتباع دو کشور و به ویژه تجار دو طرف، موضوعات مربوط به حمل و نقل و ترانسپورت بین دو کشور؛ تسهیلات مالی در راستای قراردادهای اقتصادی و از این قبیل امور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پس از این مذاکرات، وزیر امور خارجه حدود ساعت ۱۴ به وقت محلی با چند تن از وزرای آفریقای جنوبی از جمله وزیر کشور آفریقای جنوبی دیدار خواهد داشت. ظریف سپس با رئیس‌‌‌جمهور آفریقای جنوبی ملاقات می‌کند و پس از آن پورتریا را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

۱

۲

۳

۴

۵

 

ایران و آفریقای جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر