کد خبر: 632773 A

وزیر علوم:

وزیر علوم با بیان اینکه بحث تعامل دانشگاه‌ها و مراکز علمی با جامعه به جایگاه مطلوبی نزدیک شده است، تاکید کرد: ارتباط بین دانشگاه‌ها و مراکز علمی، استادان و دانشجویان با جامعه می‌تواند سبب انتفاع مجموعه‌های علمی باشد و همچنین انتقال داشته‌ها و منافع مجموعه‌های علمی را به سطح جامعه ترویج و تسهیل کند.

به گزارش ایلنا، منصور غلامی در نشست شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را حلقه واسط حرکت‌های ارزشمند بزرگان و عزیزان خیر آموزش عالی توصیف کرد و گفت: در بحث خیرین شاهد تحولی هستیم که بخشی از آن مبتنی بر افزایش دانش و توسعه بینش مردم است؛ در واقع نگاه‌ها گسترش و زاویه بازتری به مسائل جامعه پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه جامعه ما، بر مبنای باورهای دینی و سنت‌هایی که داشته و دارد، برای کارهای خیر جایگاه خاصی قائل است، اظهار داشت: اگر ایده‌ای مورد حمایت قرار گیرد پس از کاربردی شدن، موجب ایجاد اشتغال، قدرت، توانمندی و در نهایت ایجاد ثروت در کشور می‌شود و اثر آن به جامعه وسیع‌تری منتقل می‌شود و لذا ورود به این بخش قابل تقدیر است و باید بسیار هوشمندانه باشد.

وزیر علوم افزود: در برگزاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، دانشگاه تهران پیش قدم شده و طبعاً این امر می‌تواند به سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی تسری یابد.

غلامی با بیان اینکه باید روحیه امید در بین جوانان کشور تقویت شود، تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب می‌شود صاحبان ایده و فناوری‌های نو که قابل تبدیل به زمینه‌های کاربردی و تولیدی هستند به بنیادها، سازمان‌ها و نهادها وصل شده و به صورت شرکت‌های همکار و یا ادغام در مجموعه‌های خودشان، بتوانند هم به بخش تولید و اشتغال شتاب بیشتری دهند و هم این امیدواری را مستمر در بین جوانان ایجاد کنند که اگر ایده‌ای داشته باشند می‌توانند وارد این چرخه شده و به نتیجه مطلوب از باب اثرگذاری در جنبه‌های مختلف برسند.

وی ادامه داد: تسهیل به هدف رسیدن اهداف نیک خیرین و بنیادهای نیکوکاری در حوزه علم و فناوری را هم وظیفه خود می‌دانیم و هم به آن افتخار می‌کنیم و امیدواریم این فعالیت‌ها با وسعت، قدرت و تنوع بیشتر در آینده شکل گیرد.

وزیر علوم از حمایت‌های بنیاد نیکوکاری جمیلی در برگزاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان قدردانی کرد.

در این نشست اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در میان گذاشتند.

منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر