کد خبر: 632303 A

استاندار تهران:

استاندار تهران با بیان اینکه آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی موجود باید در برنامه ریزی‌ها گنجانده شود، تاکید کرد: ملاک جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی استان تهران نیازمند اصلاح است.

به گزارش ایلنا، محمدحسین مقیمی با اشاره به اهداف برنامه‌‌‌های چهارم تا ششم توسعه در دستیابی به هشت درصد رشد اقتصادی در سال گفت: آموزش ندادن نیروی انسانی یکی از دلایلی است که این هدف به طور کامل محقق نشده است.

وی با اشاره به گزارش تحلیلی ارائه شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌‌‌ریزی استان درخصوص وضعیت نیروی انسانی دستگاه‌‌‌های اجرایی اظهار داشت: براساس آمار در ازای خروج سه هزار نفر نیروی بیش از ٣٠ سال سابقه باید هزار نفر در دستگاه‌های استان جذب می‌شد، در حالی که ٦٤ هزار نفر جذب شده است نشان می‌‌‌‌دهد مبنا و ملاک‌‌‌ها به درستی تعریف نشده است.

استاندار تهران مهمترین اقدام در سیستم اداری را تربیت نیروی انسانی و اصلاح ساختار اجرایی استان دانست و تصریح کرد: مدیران کل استانی باید زمان خود را برای دستیابی به برنامه‌‌‌های استان بگذرانند.

مقیمی با بیان اینکه فرهنگ جامعه باید اصلاح شده و از تبعیض‌‌‌ها پرهیز شود، خاطرنشان کرد: برای تربیت مدیران و نیروی انسانی کارآمد، سرمایه‌‌‌‌گذاری کمی شده است و باید وضع موجود آسیب‌‌‌شناسی شود و با این حجم نیروی انسانی با کارآمدی کم مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار اداری در استان تهران در حال انجام است، ابراز داشت: آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی موجود باید در برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌ها در نظر گرفته شود و اگر سرمایه‌‌‌گذاری کاملی در این بخش اجرا شود سازمان اصلاح خواهد شد.

محمد حسین مقیمی محمدحسین مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر