کد خبر: 631773 A

روحانی در دیدار نخست‌وزیر هندوستان:

رئیس‌جمهور در دیدار نخست‌وزیر هندوستان، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق روابط همه‌جانبه با هندوستان به عنوان یک کشور دوست در منطقه استقبال می‌‌کند و آماده همکاری‌های راهبردی با این کشور است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر چیندائو چین برگزار شد، با ابراز خرسندی از روند رو به توسعه روابط تهران – دهلی نو، از مشارکت فعال هندوستان در طرح توسعه بندر چابهار استقبال کرد و گفت: بندر چابهار به عنوان پل ارتباطی هند به افغانستان و آسیای مرکزی تا اروپای شرقی می‌‌‌‌تواند روابط تاریخی و تجاری دو کشور و منطقه را بیش از پیش مستحکم سازد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت نقش همکاری‌‌های بانکی در توسعه روابط اقتصادی بر تسریع در اجرای توافقات اخیر سران دو کشور در دهلی نو تاکید کرد و اجرای این طرح‌ها را گامی در مسیر توسعه بیش از پیش روابط دو کشور دانست.

نارندرا دامورداس مودی، نخست‌‌وزیر هندوستان نیز در این دیدار با اشاره به شتاب در روند توسعه مناسبات تهران – دهلی نو گفت که کشورش مصمم به توسعه همه‌‌‌جانبه روابط با ایران است.

وی همچنین در این دیدار اهمیت و جایگاه ویژه بندر چابهار برای توسعه همکاری‌‌‌های منطقه‌‌‌ای را مورد تاکید قرار داد.

حسن روحانی ایران و هند ایران و هندوستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر