کد خبر: 631728 A

با صدور پیامی؛

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیامی درگذشت حجت الاسلام احمد احمدی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا،  سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا طی پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت فیلسوف انقلابی و استاد فرهیخته جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدی که در ماه مبارک رمضان و ایام شهادت حضرت علی بن ابیطالب(ع) به دیدار حق شتافتند را به اساتید حوزه‌های علمیه، دانشگاهها و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

خدمات ارزشمند آن روحانی دانشمند به حوزه و دانشگاه و تربیت جوانان جویای علم و ایفای مسئولیت های مهم از جمله ایجاد و مدیریت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی، عضویت فعال در شورای عالی انقلاب فرهنگی و یک دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، ایشان را به عنوان یکی از چهره های ماندگار کشور در طراز انقلاب اسلامی مطرح ساخته است.

آن روحانی فاضل از مفسران و مترجمان قرآن کریم و دارای صفات برجسته اخلاقی از جمله مردمداری و مردمیاری بود که با سالها تحقیق و تدریس در زمینه های فلسفه اسلامی و فلسفه غرب در حوزه و دانشگاه و تسلط به زبان انگلیسی و برخورداری از نگاه ژرف و عمیق به فلسفه اسلامی، نقش ممتاز و برجسته ای در روند بومی سازی علوم انسانی داشت.  

از خداوند منان برای آن مرحوم مغفور علوّ درجات و برای خانواده، فرزندان و خاندان محترم ایشان صبرجمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.»

سرلشکر صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر