کد خبر: 631716 A

امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران:

معاون رئیس مجلس گفت: دنیا باید قدردان محور مقاومت ایران باشد که حضور داعش را از سر منطقه کم کرد. جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که سوریه تصمیم داشته باشد از کمک‌های مستشاری ایران استفاده کند با قدرت در سوریه می‌ماند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، امیرعبداللهیان در حاشیه مراسم سالگرد حادثه تروریستی مجلس در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه چرا علی‌رغم اینکه یکی از قربانیان اصلی تروریسم در منطقه و جهان هستیم، دوگانگی علیه ما وجود دارد، گفت: مهمترین علت آن این است که آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند آمریکایی‌ها در سال‌هایی که گذشت عملا برای تحقق اهداف جدی خود در کنار داعش بودند و طرفی که به طور جدی مبارزه با تروریسم را در دستور کار خود قرار داد جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان بود. در سال‌های اخیر هم با روسیه در سوریه به روند مبارزه با تروریسم کمک کرد.

وی افزود: ما شاهدیم که آقای ترامپ در اعلام استراتژی ۲۰۱۸ آمریکا به صراحت دروغ گفت و اعلام کرد که ما داعش را در سوریه و عراق از بین برده‌ایم و این تعارضی است که ما در آمریکا شاهد آن هستیم. مراسم امروز و یادبود شهدای حادثه تروریستی و اقداماتی که شهدای حرم انجام دادند موید این است که در اصل این جمهوری اسلامی و ایران است که در کنار عراق و سوریه در مبارزه با ترورسیم قرار گرفته‌ است.

عبداللهیان در پایان گفت: به نظرم دنیا باید قدردان محور مقاومت ایران باشد که حضور داعش را از سر منطقه کم کرد. جمهوری اسلامی ایران تا زمانی که سوریه تصمیم داشته باشد از کمک‌های مستشاری ایران استفاده کند با قدرت در سوریه می‌ماند حتی اگر لازم باشد در هر نقطه‌ای از سوریه به درخواست دولت سوریه عملیاتی علیه تروریست انجام دهد این اقدامات را با قدرت انجام خواهد داد.

امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر