کد خبر: 628799 A

سردار شریف:

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با تاکید بر اینکه فرایند مبارزه ومقاومت در برابر صهیونیست ها به سمت تحقق آرمان فلسطین پیش رفته است ، اظهار کرد: امروز فلسطینی ها برغم تمامی محاصره و تنگناها ، با تمام هستی و دارایی در مقابل صهیونیست ها ایستادگی می کنند و راه پیمایی های بازگشت توانسته است موجب زنده نگه داشتن حیات و شادابی به فلسطینی های در صحنه شود.

به گزارش ایلنا، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی  در سومین نشست  ستاد برنامه ریزی مراسم روز جهانی قدس سال ۹۷ که با حضور مسئولین و نمایندگان سازمان ها و نهادهای دولتی و مردمی فعال در حوزه فلسطین برگزار شد،  موضوع فلسطین را برآمده از تفکر فقهی و دینی و مبتنی بر دستورات صریح قرآن کریم عنوان و تصریح کرد: طی  ۷۰ سال  اشغال این سرزمین ، " مقاومت"  تنها نسخه و اقدامی است که  موثر واقع شده و امروزآثار و برکاتش بیش از پیش نمایان است.

وی افزود: امروز به برکت گفتمان انقلاب اسلامی و مجاهدت و جانفشانی های صورت گرفته در مسیر مبارزه با ظلم و استکبار و یاری رساندن به مظلومان ، پرچم مقاومت همچنان برافراشته است.

رییس ستاد انتفاضه و قدس  تشکیل داعش را  توطئه ای در جهت انحراف افکار عمومی دنیا نسبت به مسئله فلسطین توصیف و خاطرنشان کرد: دشمنان سعی داشتند تنش و درگیری را به جغرافیای جهان اسلام بکشند، اما پیروزی با جبهه مقاومت بود و با شکست داعش ، نگاه افکار عمومی به جبهه دشمن معطوف شده و دیگر حاشیه امنی برای این رژیم جعلی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی جبهه مقاومت در منطقه دستاورد و ویژگی مثبتی است که امت اسلامی  با محوریت جمهوری اسلامی ایران بدست آورده است، در حقیقت اگر تدابیر مقام معظم رهبری(ره) و مجاهدت مدافعان حرم  نبود، این امر  تحقق پیدا نمی کرد .

رییس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه  تصریح کرد: آمریکایی ها که روزی مدعی ایجاد اجماع جهانی له یا علیه یک موضوع در دنیا بودند ، با طراحی قبلی و بر اساس یک توطئه امریکایی – صهیونیستی ، سفارت خود را به قدس شریف منتقل کردند و انتظار داشتند این اقدام که از اساس خلاف قوانین بین المللی است با همراهی سایر کشورها مواجه شود ، اما نه تنها همراهی و اجماعی صورت نگرفت ، بلکه ملت های آزاده دنیا این اقدام ننگین را محکوم کردند.

وی یکپارچگی مردم فلسطین برای مقابله با طرح های آمریکایی و صهیونیستی از جمله فتنه اخیر را از ویژگی های برجسته روز قدس امسال دانست و گفت: در روزها و هفته های اخیر شاهد شکل گیری و انجام راهپیمایی هایی تحت عنوان " حق بازگشت"  هستیم که طی آن تاکنون  بیش از ۷۰نفر شهید  و هزاران فلسطینی مظلوم و مقاوم زخمی شده اند  .

شریف اظهار کرد: امروز فلسطینی ها برغم محاصره و تمامی تنگناها ، با همه هستی و دارایی در مقابل صهیونیست ها ایستادگی می کنند و راه پیمایی های حق بازگشت توانسته است موجب زنده نگه داشتن حیات  و شادابی به فلسطینی های در صحنه شود.

رییس ستاد انتفاضه و قدس در پایان با تاکید بر اینکه روز جهانی قدس امسال در بسیاری از کشورهای اسلامی ، از جمله فلسطین به دلیل راهپیمایی های بازگشت ، با شکوه و پررونق تر خواهد بود، گفت: مردم مظلوم فلسطین مدت ها است می گویند ما می خواهیم به سرزمین مادری مان بازگشته  و نمی خواهیم در اردوگاه بمانیم؛ امت اسلامی باید به این  مهم بعنوان مطالبه خاص در روزجهانی قدس  بپردازد.

در این نشست نمایندگان نهادها و سازمانهای فعال در حوزه فلسطین به ارائه گزارش از برنامه ها و اقدامات پیش بینی شده  خود در روز جهانی قدس پرداختند.

جمع بندی پیرامون شعار محوری روز قدس و محورهای قطعنامه راهپیمایی این روز از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

سردار شریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر