کد خبر: 627891 A

مرتضی عبادی:

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق از افزایش خدمات صدور روادید در سرکنسولگری ایران در اربیل‌ خبر داد.

به گزارش ایلنا، مرتضی عبادی با بیان این مطلب گفت: خدمات آسان از جمله اهداف نمایندگی در اربیل است. از این رو در راستای ارائه خدمات آسان‌‌‌‌‌تر به متقاضیان سفر به ایران، صدور ویزای الکترونیک در سرکنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل  راه‌‌‌اندازی شد.

وی ادامه داد: بدین ترتیب متقاضیان روادید ایران می‌‌‌‌‌توانند با حذف مرحله حضور در نمایندگی برای تسلیم درخواست با اتصال به آدرس الکترونیک e_visa.mfa.ir سامانه روادید الکترونیک، از منازل یا دفاتر اینترنتی و شرکت‌‌‌های گردشگری، مشخصات گذرنامه‌‌‌ای خود را ثبت و با همراه داشتن تصویر فرم ثبتی با یک مرحله مراجعه به نمایندگی روادید خود را دریافت کنند. 

سرکنسول ایران در اربیل ادامه داد: کنسولگری اربیل در گذشته نیز به منظور تسهیل در اعطا روادید، به برخی از دفاتر مجاز در حوزه گردشگری در شهرهای بزرگ و شهرستان‌‌‌‌های دوردست اجازه داد تا به عنوان حلقه ارتباطی روادید دریافت کنند و در عین حال با احداث سالن شهدا در محل سرکنسولگری برای آن دسته از متقاضیانی که تمایل دارند، با حضور در نمایندگی راسا به اخذ ویزا اقدام کنند، فرصت لازم فراهم آورد.

عبادی درخصوص زمان آغاز صدور ویزای الکترونیک اظهار داشت: مرحله آزمایشی صدور روادید الکترونیک از هفته گذشته آغاز شد و نتایج مثبت آن مورد بررسی قرار گرفت بنابراین دریافت درخواست صدور روادید از تاریخ هشت خرداد ۹۷ تنها از طریق اینترنت قابل انجام است.

وی همچنین درخصوص هزینه ویزای الکترونیک تصریح کرد: صدور روادید الکترونیک در قیمت ویزا هیچ گونه تاثیری ندارد.

سرکنسول ایران در اربیل درخصوص تاثیر افزایش خدمات برای متقاضیان خاطرنشان کرد: هرچند که سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با برنامه‌‌‌‌ریزی مناسب توانست مدت زمان تحویل ویزا را به چند ساعت در همان روز درخواست کاهش دهد ولی متقاضیان به طور عموم ضروری بود با دو مرحله حضور در کنسولگری یا شرکت‌‌‌‌های گردشگری در مرحله اول درخواست و گذرنامه را تحویل و در حضور بعدی ویزا را اخذ کنند ولی در این روش با در اختیار داشتن تصویر ثبت اینترنتی درخواست قادرند به محض حضور در نمایندگی ویزا دریافت کنند. 

عبادی درخصوص روادید متعدد چگونگی ثبت آن ابراز داشت: در ثبت اینترنتی مشخصات اولیه به انضمام تصویر گذرنامه  مورد نظر است و تفاوتی با هم ندارند و مدت و نوع روادید در مرحله مراجعه شخص به نمایندگی تعیین خواهد شد. از این‌‌‌رو گروه مجاز از جمله تجار و بازرگانان که از روادید متعدد و دراز مدت استفاده می‌‌‌‌کنند با پیشنهاد کارشناسان بخش اقتصادی نمایندگی قادر خواهند بود، ویزای درازمدت اخذ کنند.

سرکنسولگری ایران در اربیل کنسولگری ایران در اربیل مرتضی عبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر