کد خبر: 627661 A

رئیس کل دادگستری قزوین خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال ۹۶ با کمک خیرین و توسط ستاد دیه استان با آزادی ۳۰۹ زندانی جرائم غیر عمد، ۱۷۰۰ پرونده در دستگاه قضایی استان مختومه شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در اولین جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد در محمدیه بیان داشت: اولین جشن گلریزان در این شهر رویداد مهمی است که می تواند تداوم یابد و به یک سنت حسنه تبدیل شود تا زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بیشتری فراهم شود.

وی افزود: مقدمات انجام کار نیک در کشور مهیا است و انسان های خیر با کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کرده و با کار ارزشمند خود سنتی نیک را در جامعه ثبت می کنند.

رییس کل دادگستری استان قزوین خاطر نشان کرد: ثمرات کار نیک در جامعه بسیار زیاد است و موجب تقویت صمیمیت و دوستی ها، ترویج نیکی در جامعه، آرامش روانی، ترویج عدالت، کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی و فصل خصومات در جامعه می شود.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: متاسفانه شاهد کم رنگ شدن اخلاقیات در جامعه هستیم که حتی برخی مدیران هم به مسئله اخلاق کمتر توجه می کنند که انتظار ما این است از اقدامات انسان دوستانه خیرین و نیکوکاران حمایت شود.

حجت الاسلام قدرتی با ابراز خرسندی از برگزاری اولین جشن گلریزان محمدیه اظهار داشت: کمک های شما برای مجرمان خشن و کسانی که به عمد مرتکب جرم می شوند، نیست بلکه برای زندانیان نیازمندی است که بر اثر یک حادثه، غفلت و ناآگاهی دچار مشکل شده اند و نیاز مالی آنها را زندانی کرده است لذا به حمایت های ما نیاز دارند.

رییس کل دادگستری قزوین بیان داشت: دستگاه قضایی درکنار کمک های خیرین و دولت حمایت های خود را نیز انجام داده و با اعطاء تسهیلات قرض الحسنه، کمک های بلاعوض، بخشش شکات، به آزادی زندانیان کمک نموده است.

این مقام قضایی استان یادآورشد: در سالهای گذشته با کمک خیرین و دولت بیش از ۱۲۰ هزار زندانی در کشور آزاد شدند که اگر این حمایت ها نبود صدها هزار خانواده با آسیب های اجتماعی روبرو می شدند.

وی گفت: دستگاه قضایی در زمینه آزادی زندانیان راغب است تا مردم را به کمک رسانی تشویق کند که خوشبختانه با مشارکت مردم این کار به خوبی انجام شده است.

حجت الاسلام قدرتی در پایان خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۳۰۹ زندانی جرائم غیرعمد استان با کمک ۲۸ میلیارد تومانی ستاد دیه آزاد شدند که شاکیان نیز ۱۴ میلیارد تومان از طلب خود گذشت کردند و با دادن تخفیف شرایط آزادی این افراد را فراهم کردند که موجب مختومه شدن ۱۷۰۰ پرونده در دستگاه قضایی شده است.

رئیس کل دادگستری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر