کد خبر: 627318 A

ذوالنور در نطق میان دستور مطرح کرد؛

نماینده قم در مجلس گفت: آقای رئیس‌جمهور مرتب مردم را دنبال نخود سیاه و آدرس اشتباه برای انها می فرستید. آیا مشکل جامعه ما امروز این است که در تریبون رسمی برای تحریک دختران ورزشکار بگویید چرا در صدا و سیمان فیلم‌های مسابقات دختران ورزشکار نشان داده نشود؟ امروز جوان تحصیل‌کرده ما براثر بیکاری دچار افسردگی می‌شود. آقای رئیس‌جمهور به مردم بگویید برای اشتغال و برای مقابله با فساد چه کرده‌اید؟ امروز مشکل فساد فقر و بیکاری است و مسائل معیشتی مهمترین چیزی است که مردم توقع دارند به آن پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جریان صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی، مجتبی ذوالنوری در نطق میان دستور خود گفت: امروز یکی از مسائلی که افکار عمومی مردم ایران را درگیر خود کرده است،  موضوع شرایطی است که اصل نظام سلطه (امریکا) برای مردم ما ایجاد کرد. 

نماینده قم در مجلس خطاب به رئیس جمهور افزود: رهبر انقلاب بارها تکرار کردند که به مذاکرات خوش بین نیستند، اما بعد از مدتی شما در مصاحبه ای اعلام کردید  در عالم دیپلماسی خوش‌بینی و بدبینی ملاک نیست و باید روش واقع بینی را در پیش بگیریم. آیا این واقیعتی است که شما می‌دیدید؟  آقای رئیس‌جمهور از ابتدا اعضای هیئت دولت گفتند اگر آمریکا هم از برجام برود ما با اروپا ادامه می‌دهیم آمریکا گفت من برای چه در برجام بمانم تعهد اجرا کنم؟ هزینه بدهم؟ برجام می‌ماند و ایران هم می‌ماند  پس من می‌روم و فشار را اضافه خواهم کرد و این نتیجه سوءتدبیر در اظهارنظر و اتخاذ موضع در زمینه برجام بود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور در صحبت‌تان گفتید یک مزاحم رفت اما یا به این حرف خود معتقد هستید یا خیر. اگر آری پس حرف گذشته‌تان چه شد که می‌گفتید هر چه با اروپا کار کنیم لقمه را دور سر چرخانده‌ایم و باید با کدخدا مشکل را حل کرد؟ آقای رئیس‌جمهور کدام حرف شما درست است؟ چرا در این مسائل به شعور مردم توهین می‌شود؟ در اظهارات تبلیغاتی خود در اردبیل خطاب به رقیب انتخاباتی خود گفتید روز جمعه انتخابات تمام می‌شود نمی‌دانم روز شنبه چه آب و صابونی بیاوریم که دست و صورتتان را بشویید، آقای رئیس‌جمهور از آن آب و صابون چیزی باقی مانده که بعد از این همه وقایع و فرصت‌سوزی که مردم را چند سال معطل کردید؟

 وی با تاکید براین که ما منطقه را از دست داده ایم گفت: آقای رئیس‌جمهور شما منطقه را رها کردید،‌ منطقه را از دست دادیم اقتصاد مقاومتی بدون توجه باقی ماند و به آن پرداخته نشد امروز چرا مردم باید هزینه چنین بی‌تدبیری‌ها را بدهند؟

نماینده مردم قم در پایان گفت: آقای رئیس‌جمهور مرتب مردم را دنبال نخود سیاه و آدرس  اشتباه برای انها می فرستید. آیا مشکل جامعه ما امروز این است که در تریبون رسمی برای تحریک دختران ورزشکار بگویید چرا در صدا و سیما فیلم‌های مسابقات دختران ورزشکار نشان داده نشود؟  امروز جوان تحصیل‌کرده ما براثر بیکاری دچار افسردگی می‌شود. آقای رئیس‌جمهور به مردم بگویید برای اشتغال و برای مقابله با فساد چه کرده‌اید؟ امروز مشکل فساد فقر و بیکاری است و مسائل معیشتی مهمترین چیزی است که مردم توقع دارند به آن پرداخته شود. 

 

اشتغال ذوالنور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر