کد خبر: 625391 A

رضایی در مراسم آغاز به کار فرودگاه هوانیروز مسجدسلیمان:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم آغاز به کار فرودگاه هوانیروز و کلنگ زنی ترمینال هوایی مسجدسلیمان گفت: از طریق صرفه جویی در ایران می‌توانیم سالانه دو برابر فروش نفت، درآمد داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی عصر روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۷، با حضور در پایگاه دوم رزمی هوانیروز شهید آسیایی مسجد سلیمان در مراسم آغاز به کار فرودگاه هوانیروز و کلنگ زنی ترمینال هوایی فرودگاه این شهرستان شرکت کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان، سفره مهربانی خداوند متعال را به شما تبریک عرض می کنم و امیدوارم که بتوانیم با موفقیت از این ماه، توشه ای برای سال آینده برچینیم. تشکر می کنم از همه اراده هایی که منجر به راه اندازی فرودگاه مسجد سلیمان شده است. در مرحله اول از رهبر معظم انقلاب که به شهرهای محروم توجه ویژه دارند تشکر می کنم. همچنین از سردار باقری، سردار رشید و امیر موسوی و امیر حیدری و مخصوصا امیر قربانی قدردانی می کنم که پیگیری های ایشان در انجام پروازهای غیرنظامی از فرودگاه هوانیروز موثر بوده است و یکی از زیرساخت های توسعه شهرستان را شاهد باشیم.

رضایی  با اشاره به دشمنی های آمریکا با ملت ایران گفت: آقای ترامپ تصمیم گرفته است که ایران را بدون نفت کند، آبادی و ساختن مسجد سلیمان، نمادی از صبح اراده های غیرتمند انقلابی در ایران است. پیشنهاد می‌کنم اسم این فرودگاه را صبح بگذارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فرودگاه یکی از زیرساخت های شهرستان است که موجب تسهیل ارتباطات شهر با نقاط دیگر کشور می شود و اساتید دانشگاه و کارآفرینان کشور به مسجد سلیمان خواهند آمد. این قبیل زیرساخت ها موجب تسهیل سرمایه گذاری خواهد شد. تیم نفت مسجد سلیمان که در لیگ فوتبال بازی دارد، با این فرودگاه، شرایط بهتری خواهد داشت.

وی افزود: این عنایتی که برادران ما در ارتش و هوانیروز به مردم شهر داشتند، یکی از زاویه های اقتصاد مقاومتی است. از طریق صرفه جویی در ایران می توانیم سالانه دو برابر فروش نفت، درآمد داشته باشیم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: این صرفه جویی در سرمایه گذاری عظیم فرودگاه، یک حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است. این افتخاری برای نیروهای مسلح است که نشان از گرایش به حمایت از مردم محروم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: موضوع چاه های نفت این منطقه را در شورای راهبردی توسعه استان پیگیری می کنیم. در این جلسات ماهیانه تلاش داریم تا از ظرفیت های خوزستان بیش از پیش استفاده کنیم. در تلاش هستیم که درآمدهای شهرداری‌های استان را از طریق احیای برخی چاه های غیر فعال و قدیمی بیشتر کنیم. چاه‌های نفت متروکه را می توانیم با سرمایه‌گذاری خارجی به تولید برسانیم و شهرداری ها را توانمندتر کنیم.

رضایی با اشاره به برخی پروژه های شهرستان گفت: پتروشیمی مسجدسلیمان را هم ان شا‌الله به منطقه آزاد یا ویژه انرژی تبدیل می‌کنیم تا از نفت و گاز شهرستان، نیروی کار شهرستان و امکانات شهرستان در جهت خدمت به مردم استفاده کنیم. البته مشابه این پتروشیمی و فرودگاه و چاه‌های نفت در این منطقه بسیار است، با همت و اراده و صداقت، می توان برکت این حرکت ها را بیشتر کرد. امکانات و ظرفیت های فراوان این شهر را با تلاش های استاندار دلسوز و دیگر مسوولان فعال خواهیم کرد و آثار برکات این فعالیت ها را در کل استان خواهیم دید.

در ابتدای این مراسم سرهنگ خاموشی فرمانده پایگاه شهید آسیایی، مقدم محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس را به شهر مسجدسلیمان و امیر قربانی فرمانده ذ کشور را خوش آمد گفت و افزود: امیدواریم با بهره برداری از این طرح ها، خدمت شایسته ای به مردم غیور شهرستان مسجدسلیمان را شاهد باشیم. همچنین فرماندار مسجدسلیمان و نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی  گزارشی از طرح ساخت ترمینال هوایی فرودگاه این شهرستان را ارائه کردند.

در ادامه این برنامه ، کلنگ احداث ترمینال فرودگاه مسجدسلیمان، توسط دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به زمین زده شد.

رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر