کد خبر: 625345 A

پومپئو:

وزیر خارجه آمریکا در پی مشاهده واکنش اروپایی‌ها و رسانه‌های جهان به ادعاهای روز گذشته خود در توییتر نوشت: خواسته‌های ما از ایران امید واهی نیست.

به گزارش ایلنا، «مایک پومپئو» وزیر خارجه ایالات متحده در پی مشاهده برخی واکنش‌ها به گزافه‌گویی‌های خود در بنیاد هریتیج درباره ایران بار دیگر در توییترش ادعاهای خود را تکرار کرد. 

وی مدعی شد: « درخواست ما از رهبران ایران برای داشتن یک رفتار عادی و تبدیل شدن به یک کشور مسئولیت پذیر، امید واهی نیست. درخواست ما ساده است.»

Untitled

به گزارش ایلنا، پومپئو روز گذشته ادعاهایی را علیه ایران مطرح کرد و خطاب به کشورهای اروپایی از آنها خواست که در فشارهایی که بناست آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای به ایران وارد کند؛ با آنها همراهی کنند.

وی مدعی شد: بعد از خروج از توافق هسته‌ای ترامپ از من خواست تا به اهدافش در قبال ایران دست پیدا کنیم؛ ۱- اعمال سخت‌ترین فشارهای ممکن مالی بر ایران. ۲- مقابله با هرگونه تهاجم از سوی ایران. ۳- حمایت از مردم ایران. ۴- پیگیری اقدامات برجسته به همراه متحدان اروپایی و شرکایمان.

پومپئو در توییتر خود مدعی شد: « توافق هسته‌ای جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران را متوقف نکرد و حتی مانع از خواسته‌های ایران برای تبدیل شدن به هژمون در منطقه هم نشد. مسئولان ایران از توافق هسته‌ای به عنوان سلاحی برای طوفان افکندن در منطقه استفاده کردند.»

توییتر پومپئو خروج آمریکا از برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر