کد خبر: 625303 A

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا حسنی امام جمعه سابق آذربایجان غربی شب گذشته دار فانی را واع گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه،  در پی درگذشت حجت الاسلام حسنی، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان ضمن تسلیت با صدور اطلاعیه‌ای ۳ روز عزای عمومی در استان اعلام کردند.

در این اطلاعیه آمده است:

ارتحال عالم مجاهد و مبارز خستگی ناپذیر حجت الاسلام حاج شیخ غلامرضا حسنی نماینده محترم سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه که در طول عمر پربرکت خویش در دوران مبارزه و انقلاب و تثبیت آن نقش بی بدیل داشته و هرگز این فداکاری‌ها و مبارزات از حافظه تاریخی مردم غیور استان  فراموش نخواهد شد باعث تاثر و تالم گردید.

اینجانبان محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه ضمن تسلیت به محضر رهبر انقلاب وامت اسلامی بویژه مردم غیور استان و بیت شریف ایشان ۳ روز عزای عمومی در روزهای ۳شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه در سطح استان اعلام و همزمان با تشییع پیکر ایشان در روز ۴ شنبه ۲ خرداد به استثنای مدارس، دانشگاه‌ها، بانکها، کلیه ادرات و دستگاههای دولتی در شهر ارومیه تعطیل خواهد بود.

بنابر اعلام بیت مرحوم آیت الله حسنی، پیکر آن مرحوم روز چهارشنبه دوم خرداد ماه از میدان انقلاب به سمت مصلای امام خمینی(ره) تشییع می‌شود.

وی در انتخابات اولین دوره از مجلس شورای اسلامی نماینده مردم ارومیه شد و در کمیسیون دفاع مجلس حضور داشت.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی بعد از ۳۴ سال مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و پس از سالها تلاش غرور آفرین برای مردم ارومیه و آذربایجان بعلت کهولت سن و بیماری از این مسئولیت کنار رفت و با حکم مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی جایگرین ایشان شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی متولد سال ۱۳۰۶ هجری شمسی بود.

آذربایجان غربی امام جمعه طول عمر ولی فقیه تشییع پیکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر