کد خبر: 622674 A

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی طی پیامی به دولت و مردم لبنان، برگزاری انتخابات امن و سرنوشت‌ساز پارلمانی در این کشور را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا،‌ در پیام علی شمخانی آمده است: فراهم شدن شرایط امن و با ثبات برای برگزاری انتخابات پارلمانی در لبنان پس از وقفه طولانی، حاصل جانفشانی نیروهای مسلح و مجاهدت رزمندگان حزب‌الله در مبارزه با داعش و جریان‌های تکفیری و تروریستی و ایجاد امنیت برای مشارکت آحاد مردم و گروه‌‌های لبنانی برای تعیین سرنوشت کشورشان است.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: امروز ملت رشید و مقاوم لبنان با پشت سر گذاردن توطئه‌‌‌های رنگارنگ جبهه غربی -عبری - عربی با مشارکت آگاهانه در انتخابات پارلمانی، دستاوردهای مبارکی را که حاصل خون شهدای گرانقدر مقاومت است با بهره‌‌‌گیری از بلوغ سیاسی خود در مسیر توسعه و پیشرفت کشورشان به کار گرفته‌‌اند.

این پیام می‌‌افزاید: قطعا استمرار روندهای قانونی و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود و شکل‌دهی ساختارهای سیاسی، ضمانت‌‌‌بخش استقرار و امنیت و ثبات در کشور دوست و برادر لبنان خواهد بود.

در پایان این پیام تاکید شده است: جمهوری اسلامی ایران همچون مراحل سخت و دشوار گذشته در کنار مردم لبنان و حاکمیت برآمده از اراده آنان خواهد بودو همه مساعی خود را برای تداوم ثبات و استمرار مسیر عزت و سربلندی مردم شریف لبنان بکار خواهد گرفت.

علی شمخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر