کد خبر: 622600 A

ظریف در نشست مشترک با همتای روسی:

وزیر خارجه ایران در مسکو با اشاره به اینکه لازم بود موضوع بصورت همه جانبه بررسی شود افزود: تصمیم گرفتیم فرصتی را به دیپلماسی بدهیم تا منافع همه ما تضمین شود. منافع همه ما در این است که ایران و سایر کشورها آزادانه و راحت و بدون دخالت بی جای آمریکا همکاری اقتصادی داشته باشند.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیات سیاسی - اقتصادی عالیرتبه همراه صبح امروز به وقت مسکو با سرگئی لاروف وزیر امور خارجه فدراسیون در خصوص برجام و آینده آن بدون حضور ایالات متحده آمریکا گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین در گفت‌وگویی مفصل در خصوص ابعاد حقوقی، اقتصادی و سیاسی خروج آمریکا از برجام راهکارهای پیش رو را بررسی کردند.

ظریف با اشاره به اینکه لازم بود موضوع بصورت همه جانبه بررسی شود افزود: تصمیم گرفتیم فرصتی را به دیپلماسی بدهیم تا منافع همه ما تضمین شود. منافع همه ما در این است که ایران و سایر کشورها آزادانه و راحت و بدون دخالت بی جای آمریکا همکاری اقتصادی داشته باشند.

سرگئی لاورف وزیر خارجه روسیه با تاکید بر لزوم تعهد همه طرف‌های برجام به تعهدات خود، لزوم پیدا کردن سازو کارهای لازم برای تداوم برجام و تضمین منافع ایران و دیگر طرف ها را یادآور شد.

در این دیدار آخرین تحولات سوریه، رژیم حقوقی دریای خزر و موضوع فلسطین و اقدام غیر مسئولانه آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس شریف نیز مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش رویترز ظریف در این نشست تاکید کرده ایران و مسکو هر کار لازم باشد برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای انجام خواهند داد.

رویترز محمدجواد ظريف خروج آمریکا از برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر