کد خبر: 622343 A

لاریجانی در نشست فراکسیون خانواده مجلس:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید دائما با منفی‌گویی ذهن جامعه را خسته کرد بلکه باید علل موفقیت خانواده‌های موفق پرسیده شده و این خانواده‌ها معرفی شوند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی عصر امروز در جلسه فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه برخی موضوعات فی الذات مهم است اما در دسته بندی کمیسیون ها نگاه کمتری می شود، گفت: مسأله خانواده مسأله بسیار مهمی است چرا که جامعه سالم از خانواده سالم نشأت می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه پژوهش در حوزه خانواده بسیار ضروری بوده و مرکز پژوهش های مجلس باید در این زمینه اقدام لازم را به عمل آورد، اظهار داشت: در ظاهر رسیدگی به برخی مسائل بسیار سهل بوده اما در واقع سخت است لذا کار پژوهشی در حوزه خانواده باید در اولویت قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در حوزه کاهش آمار طلاق نیاز به مطالعه داریم که باید در این زمینه به کار برخی دانشگاه ها که مطالعه و پژوهش داشته اند توجه کرد.

لاریجانی با اشاره به اهمیت معرفی خانواده های موفق تصریح کرد: نباید دائما با منفی‌‌‌گویی ذهن جامعه را خسته کرد و همانطور که کارآفرینان موفق معرفی می‌‌‌شوند باید علل موفقیت خانواده های موفق نیز پرسیده شود.

وی ادامه داد: جامعه افسرده نمی‌‌‌‌تواند به سمت توسعه برود لذا باید جامعه را به سمت نشاط سوق داد که در این زمینه رسانه‌‌‌‌ها نیز نقش مهمی دارند.

رئیس نهاد قانونگذاری با اشاره به اهمیت سلامت زنان خاطرنشان کرد: سطح امور ورزشی در جامعه زنان از مردان کمتر است که این مسئله باعث فرسایش می‌‌‌شود؛ از این‌‌‌رو شهرداری‌‌‌ها کمک کنند تا ورزش بانوان در تهران و شهرستان تقویت شود، همچنین وزارت ورزش باید برخی سرمایه‌‌‌‌های خود را به این سمت سوق دهد تا امکان مخصوص بانوان تقویت شود چراکه نبود امکانات باعث برخی آسیب‌‌‌ها خواهد شد.

لاریجانی با اشاره به اهمیت مراکز مشاوره نیز ابراز داشت: قوه قضاییه برخی مراکز مشاوره دارد که باید تقویت شود و اگر کمبودی وجود دارد مراکز مشاوره دیگری به وجود آید همچنین لازم است موضوع شناسنامه بانوان مطلقه از طریق قانون پیگیری شود.

پروانه مافی، رئیس فراکسیون خانواده و برخی اعضای این فراکسیون نیز گزارشی از نحوه کار این فراکسیون و برخی مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده ارائه کردند.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر