کد خبر: 621895 A

منتجب‌نیا:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: ما نباید در کشورمان با عنوان اصلاحات و به بهانه وحدت اصلاح‌طلبان، احزاب را به حاشیه برانیم. باید بار مسئولیت فعالیت سیاسی بر دوش احزاب باشد و همه تلاش کنند که در این کشور تحزب جا بیفتد و ریشه بدواند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا  صبح روزجمعه در سومین کنگره  حزب وحدت و همکاری ملی گفت: احزاب و تشکل های قانونی رمز کنترل و هدایت فعالیت های سیاسی است و زمینه ی شادابی و پویایی فضای سیاسی جامعه را فراهم می کند.

وی افزود در کشور ما گروه‌های مختلف سیاسی در قالب حزب و تشکل سیاس فعالیت دارند ولی متاسفانه بسیاری از مسئولان تحزب را برنمی‌تابند و جای سوال است که چرا از قدرت گرفتن احزاب در کشور نگران هستند ما در این دولت انتظارات زیادی برای ارج نهادن به نقش احزاب داریم .

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به قانون احزاب گفت : پنج سال است از قانون احزاب گذشته ولی هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است .

وی گفت باید دولت و مجلس دست به دست هم دهند و قانون احزاب را نهایی کنند.

 وی تاکید کرد: مسئله مهم دیگر تحزب است. آنچه که در اصلاحات خیلی پررنگ مطرح شده و می شود، مسئله تحزب، دموکراسی و توسعه سیاسی است. همه در دنیا می‌دانند که توسعه سیاسی بدون دموکراسی و دموکراسی بدون تحزب معنا و مفهوم ندارد. ما نباید در کشورمان با عنوان اصلاحات و به بهانه وحدت اصلاح‌طلبان، احزاب را به حاشیه برانیم. باید بار مسئولیت فعالیت سیاسی بر دوش احزاب باشد و همه تلاش کنند که در این کشور تحزب جا بیفتد و ریشه بدواند و همه خودشان را موظف بدانند که فعالیت سیاسی خودشان را در قالب احزاب و بصورت قانونمند اجرا کنند.این یک مسئله بسیار بدیهی در دنیاست.

 منتجب‌نیا تاکید کرد:  معنا ندارد که کسی در هر سطحی که باشد، بخواهد فعالیت سیاسی کند ولی با تحزب و حزب گرایی مخالف باشد. حتی معنا ندارد کسی بخواهد فعالیت سیاسی و تشکیلاتی کند و خودش در هیچ حزبی نباشد..

قائم مقام حزب اعتماد ملی افزود: دولت روحانی رویکرد مناسبی به نفع احزاب نداشته است ما انتظارمان از دولت این است که تحزب در کشور را جدی بگیرند و انتظارات اصلاح طلبان و مردم را برآورده نمایند.

منتج‌ نیا عنوان کرد : باید تحزب در کشور پا بگیرد اینکه تحزب در کشور ضعیف شده است و نقش احزاب کم رنگ شده هم از ناحیه دولت و همه از ناحیه برخی از بزگان است.

وی افزود: اگر مسئولان اتحاد و همدلی داشته باشند و منافع ملی را در نظر بگیرند میتوان تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد.

 منتجب نیا گفت : مردم از اصلاح طلبان توقع دارند این دولت بتواند به بخش قابل توجهی از مطالبات مردم و شعارهای انتخاباتی خود جامه عمل بپوشاند. بنابراین با توجه به حمایت های لازم این جریان فکری ریشه دار از روحانی، این توقع ایجاد می شود که رئیس جمهوری و دولتش بدون اینکه اصلاح طلبان بخواهند به دنبال سهم خواهی باشند ، خودش این جریان را به عنوان یک واقعیت انکار ناپذیر قبول کند و مورد توجه قرار دهد. معتقدم هم اصلاح‌طلبان باید مورد توجه بیش از قبل قرار بگیرند هم آرمان های اصلاح‌طلبی. همانطور که بارها گفته‌ام مردم به شخص رای نمی‌دهند و به اندیشه و شعار و برنامه رای می‌دهند.

منتجب‌نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر