کد خبر: 621890 A

راه‌چمنی در سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی:

سومین کنگره حزب وحدت و همکاری ملی با شرکت بیش از ۳۷۰ نفر از اعضای این حزب در سراسر کشور و با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر، دبیران کل احزاب و فعالان سیاسی در محل مجموعه فرهنگی قصر یاس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس، حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس، حجت‌‌‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌‌‌‌نیا قائم مقام حزب اعتمادملی، حسین کمالی رئیس خانه احزاب کشور، محمدرضا راه‌‌‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی و محمد سالاری عضو شورای شهر تهران سخنرانی کردند. 

گفتنی است در ادامه کنگره حزب اصلاحات پیشنهادی شورای مرکزی حزب در مرامنامه و اساسنامه حزب جهت تطبیق با قانون جدید نحوه فعالیت احزاب به تصویب مجمع عمومی حزب وحدت و همکاری ملی رسید. 

محمدرضا راه‌‌‌چمنی، دبیرکل حزب وحدت و همکاری در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم به شرکت‌‌‌کنندگان در سومین کنگره حزب با بیان اینکه حزب فعالیت اصلی خود را با برگزاری اولین کنگره در سال ۹۱ با رویکرد مشی اصلاح‌‌‌طلبی آغاز کرده است، گفت: حزب وحدت و همکاری ملی در انتخابات ریاست جمهوری دهم با حمایت از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری کارش را آغاز کرد و در انتخابت مجلس دهم و شورای شهر پنجم به صورت فعال در صحنه سیاسی و انتخابان با ارائه لیست انتخاباتی حضور داشت. 

وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی حزب، حمایت از روحانی و دولت ایشان بوده است، اظهار داشت: حزب حزب وحدت و همکاری ملی هیچ موقع به دنبال سهم‌‌‌خواهی نبوده است. هرچند در حزب انتقاداتی به برخی عملکرد دولت داریم اما همچنان از دولت روحانی حمایت می‌کنیم.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی افزود: دولت آنچنان که باید نتوانسته انتظارت مردم را فراهم کند و این مسئله باعث برخی نارضایتی‌‌‌‌ها در بخش نخبگان و قشر مردمی جامعه ایجاد کرده که قابل کتمان نیست و دولت باید با برنامه‌‌‌ریزی و استفاده از تجربه مدیران توانمند این مشکلات را مرتفع کند. 

راه‌‌‌چمنی با اشاره به تجربه و ظرفیت نمایندگان ادوار مجلس تصریح کرد: نماندگان ادوار مجلس هریک بین یک یا پنج دوره نماینده مجلس بوده‌‌‌اند که آشنایی خوبی به حوزه اقتصادی و قوانین و لوایح کشور دارند و کلی تجربه پشت سر این نمایندگان ادوار وجود دارد که دولت می‌تواند با استفاده از این ظرفیت در جهت رفع و حل برخی چالش‌‌ها استفاده کنند همانطور که رئیس مجلس با جمع کردن نماندگان ادوار و تشکیل کمیسیون‌‌های تخصصی از ظرفیت نمایندگان مجلس استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: آنطور که شایسته است چه در مجلس و چه در دولت و شورای شهر از وجود و ظرفیت احزاب بهره‌‌‌گیری نمی‌شود. وزارت کشور به عنوان متولی اصلی باید به صورت جدی از احزاب حمایت کنند و از نقش احزاب را در حل مسائل کشور کمک بجویند چراکه احزاب هم ظرفیت خوبی دارند و هم باید بر تمام موضوعات کشور نظارت کنند. می‌توان با برنامه‌‌‌ریزی دقیق و با کمک احزاب از مشکلات عبور کرد. 

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با اشاره به خروج امریکا از برجام خاطرنشان کرد: چهل سال است که امریکا با جمهوری اسلامی دشمنی دارد و در این چهل سال همیشه از تحریم صحبت کرده است. بنابراین خروج از برجام برای ایران چیز تازه‌‌‌ای نیست اما آنچه که مهم است، این است که برجام یک موفقیت برای کشور بوده و گام‌‌‌های اساسی پس از برجام در حوزه‌‌‌های مختلف برداشته شده است و آنچه که مهم است برجام باید منافع ملی کشور را تامین کند. 

محمدرضا راه چمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر