کد خبر: 619731 A

سردار فدوی:

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: آمریکایی‌ها در هر زمانی، به هر طرف نگاه کنند، نیروی دریایی سپاه را می‌بینند.

به گزارش ایلنا، سردار علی فدوی با تاکید بر اینکه وجود امنیت در خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند امری الزامی است، گفت: کشورهای منطقه نقش مهمی در برقراری امنیت دریایی دارند و باید از کفایت‌های لازم در این رابطه هم برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه ناامنی‌هایی که اکنون در منطقه وجود دارد، ناشی از آن‌هایی است که در گذشته نیز عامل ایجاد ناامنی بود همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه، اظهار داشت: امنیت دریایی خلیج فارس و منطقه در گرو خروج آمریکایی‌ها و نیروهای فرامنطقه‌ای از منطقه است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: گرچه جمهوری اسلامی ایران دارای دو نیروی دریایی ارتش و سپاه است؛ اما هر نیرو دارای ماموریتی است و هر دو نیرو به صورت هم‌افزا کار می‌کنند و در برابر دشمنان متحد و همراه هستند.

فدوی با اشاره به حضور ناوهای امریکا در منطقه تصریح کرد: ما به صورت مداوم و روزانه و بلکه ۲۴ ساعته رفتارهای آمریکایی‌ها را در خلیج فارس کنترل و رصد می‌کنیم. آمریکایی‌ها در هر زمانی، به هر طرف نگاه کنند، نیروی دریایی سپاه را می‌بینند.

وی افزود: آمریکایی‌ها نسبت به گذشته در خلیج فارس مطیع‌تر شده‌اند. ترامپ در روزهای نخست ریاست‌جمهوری‌اش به دلیل عدم توجیه بودن حرف‌هایی می‌زد، ولی نیروهای نظامی آمریکا، رییس‌‌‌جمهورشان را توجیه کردند تا چگونه صحبت کند. اکنون ناوهای آمریکایی بسیار حرف‌ گوش‌کن‌تر شده‌اند و حرفه‌ای‌تر رفتار می‌کنند.

سردار فدوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر