کد خبر: 619709 A

با حضور روحانی در مجتمع فولاد خراسان انجام شد؛

با حضور رئیس جمهور در مجتمع فولاد خراسان و افتتاح واحد گندله‌سازی، زنجیره تولید محصول در این مجتمع عظیم از معدن تا محصول نهایی تکمیل شد و به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی عصر یکشنبه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع با توضیحات دست‌اندرکاران مجتمع فولاد خراسان از جزئیات فعالیت‌ها و تولیدات این کارخانه مطلع شد.

با افتتاح این واحد ، مجتمع فولاد خراسان اولین شرکت فولادی کشور خواهد بود که از زنجیره کامل تولید فولاد  به طور کامل از مرحله سنگ آهن تا محصول نهایی در استان محل استقرار برخوردار خواهد بود.

این واحد ظرفیت تولید ۲,۵ میلیون تن گندله در سال را خواهد داشت  که بخشی از آن به تولید ۱,۶ میلیون تن آهن اسفنجی، ۱,۴ میلیون تن شمش فولادی و ۶۴۰ هزار تن محصول نهایی یعنی میلگرد اختصاص پیدا می‌کند.

ایجاد واحد گندله سازی با ظرفیت ۲,۵ میلیون تن که قابل افزایش تا ۳,۴ میلیون تن در سال است، با استفاده حداکثری از توان مهندسی و ساخت داخل برای اولین بار در کشور و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

واحد گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با سرمایه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان احداث شده و حداقل ۵۰۰ شغل مستقیم و صدها فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد کرده است.

روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر