کد خبر: 619502 A

نماینده مردم زابل از پاسخ وزیر امور خارجه در خصوص پیگیری حقابه رودخانه هیرمند از افغانستان قانع شد.

به گزارش ایلنا، سید حسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح گزارش سوال حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل، زهک ، هیرمند و هامون از وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه چرا تاکنون در رابطه با حقابه ایران از رودخانه هیرمند از افغانستان اقدام جدی و لازم به عمل نیامده است، گفت: در اجرای ماده ۲۰۹ آیین‌نامه داخلی مجلس و در پاسخ به نامه ۲۲۳۴۱/۸۳۰ مورخ ۲۴/۷/۹۶ هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی؛ سوال حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و هامون از وزیر امور خارجه جهت بررسی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داده  و طی دو نوبت در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: اما به دلیل عدم حضور وزیر نماینده سوال کننده تقاضای ارسال سوال جهت بررسی به صحن علنی را مطرح کرد. کمیسیون نیز مستند به تبصره یک ماده ۲۱۰ آیین‌نامه داخلی مجلس و درخواست نماینده موضوع را جهت بررسی ارسال و در پایان با توجه به عدم اقناع سوال کننده، کمیسیون ضمن بررسی قلمرو سوال را ملی تشخیص داد.

گفتنی است بعد از ارایه پاسخ از سوی وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، حبیب الله دهمرده نماینده سوال کننده از پاسخ وی قانع شد.

ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر