کد خبر: 619481 A

هاشمی خطاب به مدیران کل امور بانوان استانداری‌ها:

قائم مقام وزیر کشور گفت: ما برای اداره شهر و استان و کشور باید فراجناحی باشیم از توان زنان استفاده کنید و نگویید فلانی در خط من نبود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسین هاشمی قائم مقام وزیر کشور در نخستین نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری‌ها در دولت دوازدهم ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری اولین نشست به همراه نظری به عنوان معاونت وزیر در امور بانوان گفت: ما اصولا در جلسات بحث می‌کنیم و یک طرفه هم بحث می‌کنیم. من در جلسات با استاندارها می‌گویم استاندارها بیشتر صحبت کنند. در دوران دانشجویی قبل از انقلاب که من خارج بودم یک دانشکده مدیریت بود. استاد راهنمای من آنجا بود من می‌رفتم می‌دیدم اینجا هتل پنج ستاره است. برای دانشجویان قهوه سرو می‌کردند. یعنی مدیر را تربیت می‌کردند. دوره‌های کوتاه مدت برای مدیران می‌گذاشتند و مدیران تراز اول دنیا می‌آمدند و پول می‌دادند تا از تجربه هم استفاده کنند. استاد راهنمای من گفت یک بار تقاضا زیاد بود ما شهریه را زیاد کردیم که تقاضا کم شود ولی بیشتر شد. یعنی اگر جایی باشد که بشود اطلاعات را تبادل کرد چقدر ارزش داشت که پول زیاد می‌دادند که ببیند همکار اینها در فلان کشور چه کرده که موفق شده است.

وی افزود: در مدیریت خودم در این سی و چند سال تجربه دوران بچگی را تا دانشگاهی را مرور کردم تا رسیدم به جایی که وارد دستگاه اجرایی و مجلس شدم. در دوران دانشگاه یاد گرفتم نباید کار را توجیه کرد. توجیه کردن بدترین روش در مدیریت است، باید دنبال راه حل باشیم. اینکه چه کنیم که نشان دهیم موفق هستیم.

 مقام وزیر کشور یادآور شد: در مجلس چهارم رئیس گروه دوستی ایران و استرالیا بودم به آقای ناطق گفتم باید گروهی که سفر می‌کند را انتخاب کنم. گفتم این اولین سفر هیات ایرانی به استرالیا است و ما باید بهتر خودمان را نشان دهیم و حتما باید یک نماینده خانم و اقلیت مذهبی باشد چون به ما می‌گویند نسبت به زنان بی توجه هستید. من می‌خواهم بگویم در پارلمان ما نماینده خانم وجود البته پزشک هم وجود دارد. اگر این کار را انجام دهیم خوب نشان داده می‌شویم. خانم دکتر علوی در این هیات حضور پیدا کرد. برای استرالیایی‌ها خیلی عجیب بود. دکتر علوی را به بیمارستان زنان کانبرا بردند و ایشان به اندازه‌ای  در بحث با پزشک‌ها مسلط بود که شب رئیس مجلس استرالیا گفت عجب دکتر باسوادی است. باید تلاش کنیم کار شما نمود پیدا کند. وظایفی که شما دارید همه خروجی خواهد داشت که حرکت بسیار تاثیرگذاری دارد. اتاق فکر خود را قوی کنید.

هاشمی افزود: از افرادی که شاخص هستند در اتاق فکر استفاده کنید از مشورت با این‌ها هراس نداشته باشید. شما می‌توانید با پیشنهاد یکی از این افراد در کارتان گشایش ایجاد کنید. نباید بگویید عقل کل هستم وگرنه ضرر می‌کنید. به توانمندی خود اعتماد داشته باشید .گاها خانم ها فکر می‌کنند نمی‌توانند من اعتقاد دارم خانم ‌ا اگر اراده کنند بهتر از هرکسی می‌توانند.

وی با اشاره به خاطره‌ای در مورد آیت‌الله موسوی اردبیلی گفت: او به من گفت یک قاضی اگر بخواهد مشکل را حل کند از قانون برداشت مثبت می‌کند. شما هم سعی کنید از همه وظایف خودتان برداشت مثبت داشته باشید و با این برداشت گره کارتان را باز کنید. برداشت مثبت از قانون یکی از توصیه‌های من به شما است. هیچ وزارت خانه‌ای به اندازه وزارت کشور گستردگی ارتباط با مردم را ندارد. شما از روستا گرفته با مردم ارتباط مستقیم دارید تا شهر و بخش و مرکز استان. شما در تمام شئونات با مردم کشور ارتباط مستقیم دارید از این ارتباط استفاده کنید.

هاشمی با بیان اینکه هیچ دستگاهی در کشور این امکانات را ندارد و به خاطر وظیفه حاکمیتی این وزارت خانه این وضعیت وجود دارد، گفت: از توانمندی زنان در استان استفاده کنید و آنها را در قالب نمایشگاه و نشست به مردم معرفی کنید. در استان تهران دیدم برای خانم‌ها جایگاه خوبی قائل نیستند. خانم ساعی نماینده مجلس تلاش زیادی کرد گفت ببینید توانمندی زنان چیست و نمایشگاه بگذارید. این نمایشگاه توانمندی زنان آنقدر گسترده شد که آقای جهانگیری برای یکی از جلسات حضور پیدا کرد. حتما استان‌های دیگر بهتر از تهران است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش کنید این توانمندی‌ها را به هر شکلی بروز دهید. ما دخالت نمی‌کنیم ولی بستر را برای اینکه نمود پیدا کند فراهم می‌کنیم. ارتباط با استاندار و بخشدار و فرماندار باید مستمر باشد. شما با استاندار وقت ثابت بگذارید. در هر جلسه دو سه پیشنهاد اجرایی داشته باشید که چه کنیم بانوان آنقدر جایگاه پیدا کنند که هم خود ما راضی باشیم هم خانم‌ها. بیش از شصت درصد دانشگاه دست شماست. بانوان ما امتیاز بالایی دارند. در رشته صنایع کارآفرین‌های نابغه‌ای وجود دارد. از توان زنان استفاده کنید نگویید این در خط من نبود. نمایندگی مجلس جزو جایگاه‌هایی است که وقتی انتحاب می‌شوید چهار سال نمی‌شود کاری با او کرد و نمی‌شود او را عوض کرد. این جایگاه قوی است چون اراده ملت است شما از توان نماینده‌ها استفاده کنید. ما فراجناحی هستیم. از تمام توان استفاده کنید. ما برای اداره شهر و استان و کشور باید فراجناحی باشیم. اعتدال سیاست اصلی دولت است.

هاشمی گفت: من نماینده میانه هم بودم یعنی میانه‌رو. دین ما دین اعتدال است شما در دین ما کندروی و تندروی ندارید. شما از تمام توانمندی استان بهره بگیرید تا بتوانید این توان را نمود دهید. اگر کار خوبی شده منعکس کنید که وزیر تشویق کند. هرکجا لازم است تذکر دهید. من اعتقاد دارم کسی که به کارش علاقه دارد موفق‌تر است تا کسی که به خاطر پست کاری را می‌کند. کارتان را هضم کنید در ذهن شما دایرةالمعارف باشد. هر اتفاقی می‌افتد باید پاسخگو باشید.

وی خطاب به معاونت زنان وزیر کشور خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانید بخش بانوان را تقویت کنید و اگر جایی خانمی می‌تواند جایگاهی را بگیرد شما کمک کنید جایگاه را بگیرد؛ چه فرماندار چه استاندار چه رئیس اداره. شما این جایگاه را برای لابی کردن دارید. یکی از وظایف در وزارت کشور این است. وظایف وزارت کشور را مسلط باشید. درست است گاها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد ولی شما امروز بانوان وزارت کشور هستید و باید به این امور مسلط باشید.

هاشمی گفت: با معاونان استانداری هم جلسه بگذارید. شما اگر برنامه‌ریزی داشته باشید حتما بودجه می‌گیرید کار شما اگر محکمه پسند باشد بودجه می‌گیرد. هرکجا نتوانستید از خانم نظری کمک بگیرد. بعد از ماه رمضان سفر استانی‌های من شروع می‌شود و اگر فکر می‌کنید بحثی با حضور من قابل طرح خواهد بود به من منتقل کنید. من خوشحال می‌شوم این کار را پیش ببرم.

قائم مقام وزیر کشور تاکید کرد: از موقعیت خود جوری استفاده کنید که در جلسه بعدی بتوانید خبرهای خوبی که در استان‌های شما  افتاده را بگیریم. همه شما در دولت تدبیر و امید هستید. موظف هستید در دولت تدبیر و امید باشید مبادا ذره‌ای عدول کنید وقتی قبول کردید مسئول امور بانوان در هر استانی در این دولت باشید باید شرعا و قانونا منویات دولت را اجرا کنید.

وی با ابراز امیدواری از جمع‌بندی مثبت از این جلسه گفت : ما تلاش می‌کنیم کمک کنیم بخش بانوان وزارت کشور جایگاهی که باید را داشته باشد.

Sara, [۰۶.۰۵.۱۸ ۱۰:۰۸]

هاشمی در نخستین نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها در دولت دوازدهم ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری اولین نشست به همراه خانم نظری به عنوان معاونت وزیر در امور بانوان گفت : ما اصولا در جلسات بحث میکنیم و یک طرفه هم بحث میکنیم. من در جلسات با استاندارها می‌گویم استاندارها بیشتر صحبت کنند. در دوران دانشجویی قبل از انقلاب که من خارج بودم یک دانشکده  مدیریت بود. استاد راهنمای من آنجا بود من میرفتم میدیدم اینجا هتل پنج ستاره است. برای دانشجویان قهوه سرو می‌گردند. یعنی مدیر را تربیت می‌کردند. دوره های کوتاه مدت برای مدیران می‌گذاشتند و مدیران تراز اول دنیا می آمدند وپول می‌دادند تا از تجربه خم استفاده کنند. استاد راهنمای من گفت یک بار تقاضا زیاد بود ما شهریه را زیاد کردیم که تقاضا کم شود ولی بیشتر شد. یعنی اگر جایی باشد که بشود اطلاعات را تبادل کرد چقدر ارزش داشت که پول زیاد می‌دادند که ببیند همکار اینها در فلان کشور چه گرده که موفق شده

او افزود : در مدیریت خودم در این سی و چند سال تجربه دوران بچگی ام را تا دانشگاهی را مرور کردم تا رسیدم به جایی که وارد دستگاه اجرایی و مجلس شدم. در دوران دانشگاهی یاد گرفتم نباید کار را توجیح کرد. توجیح کردن بدترین روش در مدیریت است باید دنبال راه حل باشیم. اینکه چه کنیم که نشان دهیم موفق هستیم. مجلس چهارم رئیس گروه دوستی ایران و استرالیا بودم به آقای ناطق گفتم باید گروهی که سفر می‌کند را باید انتخاب کنم. گفتم این اولین سفر هیات ایرانی به استرالیا هست و ما باید بهتر خودمان را نشان دهیم و حتما باید یک نماینده خانم و اقلیت مذهبی باشد چون به ما می‌گویند نسبت به زنان بی توجه هستید. من می‌خواهم بگویم در پارلمان ما نماینده خانم هست پزشک هم هست. اگر این کار را انجام دهیم خوب نشان داده می شویم.خانم دکتر علوی در این هیات حضور پیدا کرد. برای استرالیایی ها خیلی عجیب بود. دکتر علوی را به بیمارستان زنان کانبرا بروند و ایشان به اندازه ای مسلط بود در بحث با پزشک ها که شب رئیس مجلس استرالیا گفت عجب دکتر با سوادی است. باید تلاش کنیم کار شما نمود پیدا کند. وظایفی که شما دارید همه خروجی ای خواهد داشت که حرکت بسیار تاثیر گذاری است. اتاق فکر خود را قوی کنید.

هاشمی افزود : از افرادی که شاخص هستند دز اتاق فکر استفاده کنید از مشورت اینها هراس نداشته باشید. شما میتوانید  با پیشنهاد یکی از این افراد در کارتان گشایش ایجاد کنید.

نباید بگویید عقل کل هستم وگرنه ضرر میکنید. به توانمندی خود اعتماد داشته باشید گاها خانم ها فکر می‌کنند نمی‌توانند من اعتقاد دارم خانم ها اگر اراده کنند بهتر از هرکسی می‌توانند.

او با اشاره به خاطره ای در مورد موسوی اردبیلی گفت او به من گفت یک قاضی اگر بخواهد مشگل را حل کند از قانون برداشت مثبت می‌کند. شما هم سعی کنید از همه وظایف خودتان برداشت مثبت داشته باشید و با این برداشت گره کارتان را باز کنید. برداشت مثبت از قانون یکی از توصیه های من به شما هست. هیچ وزارت خانه ای به اندازه وزارت کشور گستردگی ارتباط با مردم را ندارد. شما از روستا گرفته با مردم ارتباط مستقیم دارید تا شهر و بخش و مرکز استان. شما در تمام شئونات مردم کشور ارتباط مستقیم دارید از این ارتباط استفاده کنید.

هیچ دستگاهی در کشور این امکانات را ندارد به خاطر وظیفه حاکمیتی این وزارت خانه این وضعیت وجود دارد. از توانمندی زنان در استان استفاده کنید و به مردم معرفی کنید در قالب نمایشگاه و نشست. در استان تهران دیدم برای خانم ها جایگاه خوبی قایل نیستند. خانم ساعی نماینده مجلس تلاش زیادی کرد گفت ببینید توانمندی زنان چیست و نمایشگاه بگذار. این نمایشگاه توانمندی زنان آنقدر گسترده شد که جهانگیری برای یکی از جلسات حضور پیدا کرد. حتما در استان های دیگر بهتر از تهرآن است. تلاش کنید این توانمندی ها را به هر شکلی بروز دهید. ما دخالت نمی‌کنیم ولی بستر را برای اینکه نمود پیدا کند فراهم میکنیم. ارتباط با استاندار و بخش دار و فرماندار باید مستمر باشد. شما با استاندار وقت ثابت بگذارید. در هر جلسه دو سه پیشنهاد اجرایی  داشته باشید که چه کنیم بانوان آنقدر جایگاه پیدا کنند که هم خود ما راضی باشیم هم حانم ها. بیش از شصت درصد دانشگاه دست شماست. بانوان ما امتیاز بالایی دارند در رشته صنایع کارآفرین های نابعه ای وجود دارد.از توان زنان استفاده کنید نگویید این در خط من بود. نماینده جزو جایگاه هایی است که وقتی انتحاب میشوید چهار سال نمی‌شود کاری با او کرد و نمی‌شود او را عوض کرد. این جایگاه قوی است چون اراده ملت است شما از توان نماینده ها استفاده کنید. ما فراجناحی هستیم. از تمام توان اسنتفا ده کنید. ما برای اداره شهر وداستان و کشور باشد فراجناحی باشیم. اعتدال سیاست اصلی دولت است.

هاشمی گفت : من نماینده میانه هم بودن یعنی میانه رو. دین ما دین اعتدا

Sara, [۰۶.۰۵.۱۸ ۱۰:۰۸]

ل است شما در دین ما کندروی و تندروی ندارید. شما از تمام توانمندی استان بهره بگیرید و بتوانید این توان را نمود دهید. اگر کار خوبی شده منعکس کنید که وزیر تشویق کندً هرکجا لازم است تذکر دهید. من اعتقاد دارم کسی که به کارش علاقه دارد موفق تر است تا کسی که به خاطر پست کاری را می‌کند. کارتان را هضم کنید در ذهن شما دایرةالمعارف باشد کارتان. هر اتفاقی می افتد باید پاسخگو باشید.

او خطاب به خانم نظری معاونت وزیر خاطر نشان کرد امیدوارم بتوانید بخش بانوان را تقویت کنید و اگر جایی خانمی می‌تواند جایگاهی را بگیرد شما کنک کنید جایگاه را بگیرد چه فرماندار چه استاندار چه رئیس اداره. شما این جایگاه را برای لابی کردن دارید. یکی از وظایف در وزارت کشور این است. وظایف وزارت کشور را مسلط باشید. درست است گاها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد ولی شما اموز بانوان وزارت کشور هستید و باید به این امور مسلط باشید.

هاشمی گفت با معاونین استانداری هم جلسه بگذارید. شما اگر برنامه ریزی داشته باشی حتما بودجه میگرید کار شما اگر محکمه پسند باشد بودجه می‌گیرد. هرکجا نتوانستید از خانم نظری کمک بگیرد. بعد از ماه رمضان سفر استانی های من شروع می‌شود و اگر فکر می‌کنید بحثی با حضور من قابل طرح خواهد بود به من منتقل کنید. من خوشحال میشوم این کار را پیش ببرم.

او تاکید کرد از موقعیت خود جوری استفاده ه کنید که در جلسه بعدی بتوانید خبرهای خوبی که در استان هایش شما  افتاده ا بگیریم. همه شما در دولت تدبیر و امید هستید. موظف هستید در دولت تدبیر و امید باشید مبادا ذره ای عدول کنید وقتی قبول کردید مسئول امور بانوان در هر استانی در این دولت باشید باید شرعا و قانونا منویات دولت را اجرا کنید.

او با ابراز امیدواری از جمع بندی مثبت از این جلسه گفت : ما تلاش می‌کنیم کمک کنیم بخش بانوان وزارت کشور جایگاهی که باید را داشته باشد.

هاشمی در ادامه پس از شنیدن مطالبات مدیران امور بانوان در استان‌ها گفت: ما بحث کوچک کردن دولت را داریم. من معتقدم افراد به جایگاه توجه نمی‌کنند بلکه شخصیت و توان اهمیت دارد. شما خیلی از جاها مدیرکل هستید و این سمت خوبی است. مشاور استاندار هم سمت بالایی است. در مورد ایجاد معاونت زیر بار نمی‌روند چون سیاست دولت کوچک شدن تشکیلات است. در مورد اعتبارات با سازمان برنامه و بودجه در استان ارتباط قوی داشته باشید. اینجا باید حق خود را بگیرید در جلسه‌ای که با نمایندگان مجلس دارید حتما پیشنهاد بدهید. در زمان بودجه نمایندگان خانم باید ردیف بودجه ایجاد کنند، خاص بانوان. اگر بگویید نمی‌دهند باید بگویم این کار من است. انتظار خود را با خانم‌های مجلس در میان بگذارید مجلس دهم کار ویژه‌ای انجام داده و کاری ندارد یک ردیف را جابه‌جا می‌کنند و به شما اختصاص می‌دهند این پرستیژی برای مجلس دهم هم خواهد بود.

وی در مورد عضویت در شورای برنامه‌ریزی استان گفت: قانون مشخص کرده چه کسانی عضو شورا هستند ولی خانم‌های معاون و مشاور می‌توانند نظر بدهند فقط حق رای ندارند. در این مورد ما کمک می‌کنیم. خانم‌ها باید عضویت داشته باشند و نظرشان را مطرح کنند رای مهم نیست. قانون باید برای حق رای اصلاح شود که سخت است ولی حضور شما اهمیت دارد. در جلسه استاندارها ما این را مطرح می‌کنیم که خود آقایان استاندار این کار را بکنند. شورای برنامه‌ریزی چون همه هستند حق شما هست باشید و بدانید چه می‌گذرد.

در جلسات شورای استانداران منطقه‌ای این مساله را مطرح کنید.

وی در مورد نمایشگاه‌های بانوان گفت: این به نفع استان است که نمایشگاه فروش بگذارند. هم کالاها فروش می‌رود هم عرضه هنر است هم ایجاد درآمد و فرهنگ‌سازی. برای مردم تفریح هم هست. برگزاری نمایشگاه‌های دائمی کار سختی است ما نتوانستیم. کاری که نتوانستیم را نمی‌توانم قول بدهم ولی نمایشگاه‌های فصلی را می‌شود برگزار کرد.

هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر