کد خبر: 616897 A

دبیرکل پیشین حزب جوانان:

دبیرکل پیشین حزب جوانان ایران اسلامى تاکید کرد: نهادهاى مدنى نقش مهمى در پیشبرد، توسعه و تثبیت دموکراسى دارند و به آگاهى بخشى عمومى و ارتقاى فرهنگ عمومى جامعه مى‌پردازند.

به گزارش ایلنا، مهدى علیخانى با بیان این مطلب در در نهمین کنگره حزب جوانان ایران اسلامی گفت: مشارکت هوشمندانه، هدمند و مبتنى بر برنامه در امور مختلف از طریق نهادهاى مدنى محقق مى شود بنابراین جایگاه این نهادها نیازمند تقویت و حمایت است.

وی ادامه داد: به طور خاص احزاب نیز به آموزش پذیرش تکثر و چندصدایى مى‌پردازند. جایى که باید آموخت علاوه بر ما دیگران هم هستند، حق دارند و باید صداى شان شنیده شود.

به گفته این عضو شوراى مرکزى حزب جوانان ایران اسلامى، توسعه فعالیت احزاب مانع فعالیت‌هاى غیر قانونى و محفلى از یکسو و ایجاد شفافیت در عرصه سیاسى از سوى دیگر خواهد شد.

غلیخانی ضمن اشاره به فعالیت نمایندگان حزب در شوراى عالى اصلاح طلبان، شوراى هماهنگى جبهه اصلاحات و شوراى مرکزى خانه احزاب اظهار داشت: قانون فعلى و جدید احزاب مورد نقد اکثر جریان‌هاى سیاسى و اکثر اعضاى فراکسیون‌هاى اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و مستقلین به آن نقد دارند.

وى از فراهم شدن زمینه‌هاى لازم براى اصلاح قانون احزاب خبر داد و تصریح کرد: کمیته‌هاى مشترکى میان خانه احزاب، دولت (وزارت کشور) و مجلس (مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون ذیربط) شکل گرفته و ان‌شاالله با همفکرى همه احزاب و تعامل با دولت و مجلس، این قانون اصلاح خواهد شد.

مهدی علیخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر