کد خبر: 615105 A

جانشین فرمانده کل سپاه:

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: مسئولیت فرماندهان در حفظ سلامت انسان‌ها مسئولیتی واقعی و اولویت‌دار است.

به گزارش ایلنا، سردار حسین سلامی در ششمین همایش فرماندهان، بهداشت و سلامت که با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولان و مدیران حوزه بهداشت و درمان سپاه در سالن همایش‌های ولایت ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، گفت: هر چه زمان پیش می‌رود و به آن میزان که جامعه برای سلامت انسان‌ها ظرفیت پیدا می‌کند، به همان نسبت ظرفیت آسیب رساندن به محیط نیز افزایش می‌یابد در واقع هر چه علم توسعه پیدا می‌کند و زندگی مرفه می‌شود به همان نسبت نیز نا امنی بیشتر می‌شود.

وی افزود: هر چه فناوری‌ها به کمک بشر می‌آیند تا آسایش بیشتری برای بشر فراهم شود ، به همان اندازه توانایی نا امن‌سازی هم بیشتر می‌شود؛به عنوان مثال علوم زیست فناوری توسعه پیدا می‌کند تا انسان درک عمیق‌تری نسبت به درمان داشته باشد؛ اما در همان حال بیوتروریسم نیز پیشرفت می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه هر چه جهان پیشرفت می‌کند، سالم ماندن نیز پیچیده‌تر می‌شود، اظهار داشت: به همان نسبت که در جهان توسعه و پیشرفت می‌کنیم؛ ولی گویا نسبت به گذشته عقب می‌افتیم به عبارت دیگر امروز سلامت، موضوع پیچیده‌تری نسبت به گذشته شده و در کنار آن بی‌اعتمادی نسبت به مواد غذایی هم به یک اصل تبدیل شده است.

سلامی با تاکید بر اینکه در جهان امروز نیازمند به دست آوردن دانش‌های وسیعی هستیم، تصریح کرد: مسئولیت فرماندهان در حفظ سلامت انسان‌ها مسئولیتی واقعی، دقیق و اولویت‌دار است؛ به عبارت دیگر، مسئولیت اولیه فرمانده باید حفظ نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین ثروت و دارایی یک سازمان باشد.

وی ادامه داد: امروز هر چند پیشگیری نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده؛ اما در کنار آن باید نظام درمانی دقیق، مسئولیت‌پذیر و حرفه‌ای هم وجود داشته باشد؛ البته بیماری به صفر نمی‌رسد ولی می‌توان زمان ابتلا به بیماری را به تاخیر انداخت.

جانشین فرمانده کل سپاه ایمنی بهداشت و سلامت را موضوعاتی به هم پیوسته و زنجیروار توصیف و خاطرنشان کرد: سلامت، ترکیبی موزون و هماهنگ از جسم، روح و محیط ارتباطات اجتماعی است.

سلامی در پایان از تلاش‌‌های صورت‌‌‌گرفته توسط نیروها، رده‌ها و سپاه‌های استانی در رسیدگی و توجه به وضعیت بهداشت و درمان در مناطق ماموریتی و نقاط محروم کشور قدردانی کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم با حضور جانشین فرمانده کل سپاه از فرماندهان و رده‌‌های برگزیده در حوزه بهداشت و درمان سپاه تجلیل شد.

سردار سلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر