کد خبر: 615054 A

استاندار تهران:

استاندار تهران تاکید کرد: براساس برنامه در سال ٩٧، یک میلیون و ٧٠ هزار فرصت شغلی باید ایجاد شود که سهم استان تهران از این تعداد، ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی جدید است.

به گزارش ایلنا، محمّدحسین مقیمی امروز درجلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به سخنان رئیس‌‌‌جمهور در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید گفت: در این نشست از استانداران خواسته شد تلاش خود را برای حل مسائل اقتصادی به کار بگیرند و همه مدیران در مورد خواسته های مردم صحبت کنند.

وی افزود: براساس برنامه در سال ٩٧، یک میلیون و ٧٠ هزار فرصت شغلی باید ایجاد شود که سهم استان تهران از این تعداد، ایجاد ١٣٢ هزار فرصت شغلی جدید است.

استاندار تهران با تأکید بر اینکه آیین‌نامه‌‌‌‌ها و دستورالعمل‌‌‌ها در اجرای طرح اشتغال‌زایی سال ٩٧ مهیا است، اظهار داشت: با دستور رئیس‌‌‌جمهور تا خردادماه و حداکثر تا شهریور ماه امسال، همه اعتبارات اشتغال روستایی باید جذب شود و سازمان مدیریت و برنامه‌‌‌ریزی باید به سرعت در این بخش اقدام کند.

مقیمی به طرح کارورزی مورد تأکید رئیس‌‌جمهور نیز اشاره و اظهار داشت: کارفرمایان در واحدهای اقتصادی کوچک می‌توانند برای جذب آموزش افراد وارد شده و بیمه کارورزان تا یک سال در این طرح به عهده دولت است.

وی ادامه داد: رئیس‌‌‌جمهور در نشست با مدیران ارشد به موضوع بازآفرینی بافت‌‌های فرسوده، حاشیه‌‌‌‌نشینی و نوسازی حمل و نقل عمومی تأکید داشتند که براین اساس مدیران حوزه عمرانی و راه و شهرسازی باید در همه جلسات اقتصادی حضور داشته باشند.

استاندار تهران با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی خاطرنشان کرد: توجه به افزایش کیفیت کالاها، پایین آوردن قیمت تمام شده و برخورد با قاچاق کالا در تحقق حمایت از کالای ایرانی در اولویت است.

مقیمی اضافه کرد: کارگروه ملّی سازگاری در راستای سیاست‌‌‌های کلی استفاده از آب و سایر بخش‌‌ها ایجاد شده است و کمیته استانی آن تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم به ضرورت توجه در اجرای طرح‌‌‌ها و پروژه‌‌ها با نظارت کمیته‌ای مشخص تأکید کرد و ابراز داشت: در اجرای وظایف باید نگاه ملّی داشت و از نگاه‌های حزبی و جناحی پرهیز شود و رسیدگی به حرف های مردم و افکار عمومی در اولویت باشد.

محمد حسین مقیمی محمدحسین مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر