کد خبر: 614961 A

دادستان مرکز استان کرمان:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: در راستای صیانت از منابع آبی تعداد ۱۰۴ حلقه چاه غیر مجاز طبق دستور قضایی توسط شرکت آب منطقه ای استان مسدود و تعداد ۴۳۸دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شده است

به گزارش ایلنا، دادخدا سالاری گفت: از سال گذشته تا کنون یک هزار و ۹۴۶فقره چاه غیرمجاز توسط شرکت آب منطقه ای در استان کرمان از شناسایی شده است

دادستان کرمان  با هشدار به اینکه آب‌های سطحی ما با بحران جدی روبرو است و وضعیت آبهای زیر زمینی نیز بسیار نامناسب است،  تعداد چاه های پر و مسلوب المنفعه شده در استان کرمان  طی سه سال گذشته را ۳هزار و ۵۳۳ اعلام کرد و افزود: طی این مدت ۷۵۵ مورد تقلیل بهره‌برداری از چاه‌های مجاز دارای اضافه برداشت داشته‌ایم.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: صیانت از منابع آب نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که در این خصوص نیز مشارکت همه افراد و دستگاه‌ها ضروری است و عزم همگانی را می‌طلبد.

وی تصریح کرد: دستگاه قضائی  به عنوان حافظ منابع و منافع مردم با استفاده از ظرفیت قضایی خود در صیانت از منابع آب وارد مقوله حفظ و صیانت از منابع آبی شده است .

سالاری با اشاره به اینکه امروز موضوع  آب به لحاظ اهمیت به  یکی از مسائل  مهم کشور تبدیل شده است،تاکید کرد:معضل آب و بحران آب به عنوان یک معضل اجتماعی صرف مطرح نیست و به عنوان یک بحث امنیتی مطرح می شود.

این مقام قضائی با اشاره به مصرف بخش عمده منابع آبی در حوزه کشاورزی، گفت: راندمان آب در این حوزه نیز پائین است و در این راستا بایداستفاده از شیوه های نوین آبیاری با سرعت بیشتری انجام شود.

استان کرمان استفاده از ظرفیت انقلاب کشاورزی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر