کد خبر: 614795 A

با رای نمایندگان؛

نمایندگان پس از مخالفت با دوفوریت طرح تعیین ضوابط حقوق ورودی خودروهای سواری وارداتی و ساماندهی بازار خودرو با یک فوریت آن موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به بررسی طرح دوفوریتی تعیین ضوابط حقوق ورودی خودروهای سواری وارداتی و ساماندهی بازار خودرو اختصاص داشت، پس از مخالفت با دوفوریت این طرح، با تصویب آن با قید یک فوریت موافقت کردند.

در ماده واحده این طرح که دوفوریت آن با ۱۴۲ رأی موافق، ۷۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر در صحن مخالفت شد، آمده است: به منظور ساماندهی واردات خودرو و تعیین حقوق ورودی موثر با هدف دستیابی به افزایش رقابت پذیری و کیفیت خودروهای تولید داخل، افزایش استاندارهای ایمنی و زیست محیطی، کاهش آلایندگی، کاهش مصرف سوخت و مدیریت بر واردات و بازار خودرو، دولت مکلف است حقوق ورودی خودروهای سواری را براساس حجم موتور، میزان مصرف سوخت و میزان آلایندگی به صورت پلکانی و هدفمند تا سقف حقوق ورودی ۵۵ درصد ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون تعیین کند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در ادامه یک فوریت این طرح به رأی گذاشتند که با ۱۶۲ رأی موافق، ۶۸ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۱ نماینده حاضر در صحن با آن موافقت کردند.

نشست علنی مجلس خودروهای وارداتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر